Digitaalsete ravimite ajastu: sõnumineerivad tabletid

Digitaalsete ravimite ajastuTeadlased on välja töötanud digitaalse tableti, mis suudab kehast arstidele ja pereliikmetele sõnumeid saata. Loodetakse, et pillid aitavad vähendada igal aastal raisku minevate ravimite arvu ning ühtlasi anda arstidele märku sellest, kui eakad patsiendid enda ravimeid korralikult ja õigeaegselt ei võta.

Iga tablett sisaldab sensorit, mis edastab signaali plaastri kaudu, mida patsient kannab. Kui pill pärast allaneelamist makku jõuab, saadab plaaster selle kohta andmed lühisõnumi või e-posti kaudu. Liivatera suurune andur on põimitud tableti sisse koos vase ja magneesiumiga, mis kokkupuutel maohappega vooluringi tekitavad ja sensorit võimendavad.

Digitaalset tabletti on seni katsetatud nii-öelda pseudopillina tavalise kõrge vererõhu jaoks mõeldud ravimi kõrval, kuid loodetakse, et tulevikus saab seda aktiivselt ka teiste ravimitega kasutada.

Andrew Thompson, kes juhib pilli välja töötanud USA ettevõtet Proteus Digital, ütles, et tablett aitaks säästa igal aastal miljonite ravimite raisku minemist ning annaks arstidele kinnituse, et ravikuur on korralikult läbitud. Ühtlasi aitaks see perekondadel jälgida enda eakaid sugulasi, kes võivad arvukate ravimite tarvitamisel segadusse sattuda.

Oxfordi Ülikooli professor Lionel Tarassenko sõnul ei kujuta digitaalsed tabletid privaatsusele suurt ohtu. „Eakad inimesed peavad päevas sageli sisse võtma kuus, seitse või lausa kaheksa tabletti. Kui üks neist tablettidest jääb võtmata, võivad sellel olla väga tõsised tagajärjed.” Professori sõnul loodetakse digitaalsete pillide kasutamist järgmisel aastal südamepuudulikkuse käes kannatavate patsientide peal proovima hakata.

Allikas: The Telegraph

Foto: http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02344/headaches_2344523b.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply