Kitsarinnaline valitsuskomisjon ütles narkootikumide legaliseerimisele ei

Kitsarinnaline valitsuskomisjonSamal ajal, kui maailma riigid teatavad järjest, et nulltolerants narkovastases võitluses ei toimi ning proovitakse uusi lähenemisi, on Eesti poliitikud murdumatud ja väga resoluutsed. Järgneb Siseministeeriumi pressiteade.

Uimastiennetuse valitsuskomisjon arutas täna ettepanekuid, mis laekusid avalikul arutelul olnud uimastitarvitamise vähendamise programmile. Ettepaneku osas legaliseerida kõik psühhoaktiivsed ained jõudis valitsuskomisjon üksmeelselt eitavale seisukohale.
 
Valitsuskomisjoni juhi, siseminister Ken-Marti Vaheri hinnangul ei saa niisugust ettepanekut mitte mingil juhul toetada, sest igasugune samm mõne narkootilise aine lubamiseks oleks lühinägelik ja ohtlik otsus.

„See, et narkootilised ained on ebaseaduslikud, hoiab narkoturu ja sõltuvuste leviku oluliselt kitsamana, kui see oleks uimastite legaalse staatuse puhul,“ ütles siseminister.
 
Näiteks on uuringu kohaselt amfetamiini tarvitanud 1% Eesti täiskasvanutest, aga alkoholi kui legaalset ainet tarvitab regulaarselt 85% täisealistest.

„Peame vältima igat sammu, mis võib tõsta riski, et inimesed, eriti noored, alustavad mõne legaliseeritud mõnuaine proovimist. Narkootikumide lubamisel on tagajärjed, mis nullivad kõik meie senised jõupingutused uimastite tarbimise vähendamiseks ja ennetamiseks,“ ütles Ken-Marti Vaher.
 
Avalikul kooskõlastusel laekus ettepanekuid kokku seitsmelt huvigrupilt või isikult, soovitusi esitati nii poliitika sõnastuse kui näiteks maakondade rolli üle uimastiennetuses. Tänasel kohtumisel arutas komisjon ettepanekuid ja hindas tagasisidet poliitikale heaks.
 
Möödunud aastal moodustatud uimastiennetuse valitsuskomisjoni juhib siseminister, sinna kuuluvad sotsiaal-, justiits- ja haridusminister, erinevate noorte ja haridusega tegelevate erialaliitude esindajad, kohalike omavalitsuste esindajad ja uimastiennetusega seotud riigiametite juhid. Komisjoni teeb valitsusele ettepanekuid uimastiennetusega seotud probleemide lahendamiseks ja seob narkomaania vähendamiseks ühte erinevad osapooled ja jõud.

Arvamus

Antud seisukoht tundub rumalana, sest narkootikumidesse suhtuvad meie juhid üheselt: kõik, mis kannab narkootikumi nime, on halb. Olen kindel, et need mehed ei ole kursis kanepi omadustega, selle ajalooga, mõjude ja toimega.

Rääkides jõupingutustest, siis praegune pingutus väljendub selles, et iga väike kuldnokk müüb tänaval tervet rida narkootikume ning veab kangema kraami juurde palju rohkem inimesi kui see oleks legaalsel moel. Samuti raskendaks kanepi legaliseerimine selle kättesaadavust noorte seas, sest nn tänavadiileritel puuduks müügihuvi ja ettevõtjad ei müüks alaealistele.

Siinkohal võib öelda, et tehku riigijuhid seda, mida nad tahavad – inimesed lükkavad kanepi legaliseerimise ühel päeval läbi, sest tulevikus juhib riiki noor põlvkond, kes mõistab kanepi omadusi ja toimet ning on kursis selle efektiivsusega.

Allikas: SiseministeeriumTelegram

Pilt: http://www.irl.ee/sites/default/files/styles/sc440x269/public/news_item/_kkk9142201_6.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply