Kui töö kolib koju, on vaja ka kontor koju tuua

kodukontor

Olukorras, kus hobist on saanud äri, või töö liigub kontorihoonest üha rohkem kodukontorisse, muutub oluliseks ka vajaliku töövahendi koju soetamine. Võrreldes omavahel kahte valikut – lauaarvuti või sülearvuti – on viimasel selge eelis: sülearvutit on võimalik endaga kaasa võtta.

Kontor liigub kotis kaasa
Mobiilsus võib osutuda oluliseks mitmel erineval põhjusel. Tihtipeale tehakse kodus ainult üks osa tööst ning on vaja käia ka klientidega kohtumas, aeg-ajalt kontoris töötada või tekib lihtsalt soov vahelduseks enda ümber muud keskkonda näha ning otsustatakse töötada näiteks raamatukogus või kohvikus. Sülearvuti saab endaga mugavalt kaasa võtta.

Kui sülearvuti ja lauaarvuti vahel on kerge otsustada, siis sobiva sülearvuti mudeli valik võib juba kauem aega võtta. Mudeli valimisel tuleks keskenduda sellele, millise arvuti võimalused vastavad kõige paremini kodukontori vajadustele.

Kui töö käigus kasutatakse peamiselt veebilehitsejat ning tekstitöötlusprogramme, ei ole vaja väga võimast ja seetõttu ka kallist arvutit. Kui on aga vaja ka näiteks fotosid töödelda või videosid kokku lõigata, siis on vaja masinat, mis selliste ülesannetega edukalt toime tuleb.

Enne ostmist vaata mudel oma silmaga üle
Inimesed, kes peavad töö tõttu tavapärasest rohkem kirjutama, peaksid enne sülearvuti ostu soovitava mudeli oma käega järgi katsuma. Peamiselt tasuks pöörata tähelepanu sellele, kas klaviatuuri klahvid asetsevad käele sobivalt. Isegi kui sülearvuti suurus on sama, siis tootjast ja mudelist sõltuvalt võib klahvide paigutus õige pisut teine olla.

Lisaks sellele peaks katsetama, kuidas trükkimine läheb – klahvid ei käi liiga raskelt ega kergelt ning trükkimise heli ei ole liialt häiriv. Kui on ette teada, et aeg-ajalt on vaja töötada ka hämaras või pimedas, võiks kaaluda mudelit, mille klaviatuuril on taustvalgustus.

Olles juba harjunud kasutama mõnda kindlat tarkvara ja uut sülearvutit ostes kavatsetakse ka operatsioonisüsteeme vahetada, peaks veenduma, et vajalikud programmid oleksid kättesaadavad ka teistele operatsioonisüsteemidele. Lihtne tõsiasi, mis võib meelest minna, aga mis töö tegemisele katastroofiliselt mõjub.

Sõltuvalt kasutusest tuleks vaadata ka seda, millised pordid on sülearvutil olemas. Kindlasti peaks olema kaks või kolm USB porti, hea oleks HDMI ning kui sa kasutad oma töös väga palju ID-kaarti, siis on müügil ka sülearvuteid, millel ID-kaardi lugeja juba sisseehitatud.

Tahvelarvuti asemel eelista hübriidarvutit
Kuigi paljud inimesed on hakanud oma sülearvuteid asendama tahvelarvutitega, siis mahukate tööülesannete tegemiseks ei pruugi tahvelarvuti parim lahendus olla. Küll on aga võimalik leida hübriidarvut, mis on ideaalne kombinatsioon tahvelarvutist ja sülearvutist.

Sülearvutile lisatud puutetundlik ekraan on disainiga seotud  tööde juures kindlasti suureks abiks ning puutetundliku ekraaniga on ka rakenduste vahel mugav liikuda. Samamoodi koguvad populaarsust 360 kraadise pööratava ekraaniga sülearvutid, mis on igas mõttes paindlikud ja võivad näiteks esitluste tegemist tuntavalt lihtsustada.

Jätkates ekraanist rääkimist, siis väheoluline pole ka selle suurus. Mida väiksem on ekraan, seda väsitavam on selle pikaajaline kasutamine. Väiksemat kui 15,6’’ ekraani ei tasu igapäevaseks töökasutamiseks soetada või siis arvestada sellega, et kodus töötades kasutatakse suuremat lisamonitori.

Kui lisamonitori kasutamine ei ole probleemiks, siis 13,3’’ ja 14’’ suuruses ekraanidega sülearvutid on sedavõrd väikesed ja mugavad, et neid saab ilma probleemideta igale poole kaasa võtta.

Väiksem kaal või suurem ekraan?
Mida suurem on ekraan, seda suurem on reeglina ka kaal ning kuigi suur ekraan võib töötamise mugavamaks teha, siis tasuks mõelda, kas see kaaluvahe tasub ära. Arvutit igapäevaselt kaasas kandes võib juba paarisajagrammine kaaluvahe märkimisväärsena mõjuda.

Välimust ning kasutusmugavust hinnates ei saa kõrvale jätta ka seda, mis peitub arvuti sisemuses. Kui arvuti tehnilised näitajad mõjuvad segadusseajavalt, tasuks asjatundjatelt nõu küsida, et leida parim lahendus.

Liiga võimas sülearvuti ei tee midagi halba, kuid arvuti võib olla ebavajalikult suur ja raske ning erinevad lisad on ka hinna kõrgemaks kergitanud. Olukorras, kus arvuti võimekusest kasutatakse ainult poolt, on see ilmselge raiskamine.

Ostetavast arvutist sõltub, kas see aitab muuta tööpäeva kergemaks ja mugavamaks, või tähendab lihtsalt rohkem probleeme, mille lahendamisega on tegeleda vaja. Kodukontorisse valitud sülearvuti on õigel valikul ja õigel kasutamisel ustav töökaaslane mitmeteks aastateks.