Kuidas end külmal ajal tervena hoida?

Külmal talvel terveMe kõik teame, et mida külmem väljas on, seda kergemini hiilivad ka haigused ligi. Tervis on siin ilmas kõige tähtsam ning ennast hoides saad ennetada ja vältida ka kõige salakavalamaid haigusi.

On ammu teada, et parim abimees haiguste puhul on küüslauk. Minu vanavanaema, kes on juba üle kaheksakümne aasta vana, sööb ammusest ajast saati iga päev ühe küüslauguküüne – külmetushaigused teda ei piina ja kui piinavadki, siis väga harva. Küüslauku võib süüa koos leivaga, aga seda võib ka toidu sisse purustada, et kergem süüa oleks. Küüslauk on hea erinevate haiguste ennetamiseks, aga mõjub hästi ka siis, kui juba haigeks oled jäänud. Kuigi öeldakse, et nohu vastu õiget ravimit ei ole ning see tuleb lihtsalt läbi põdeda, aitab küüslauk hästi nina kinnisuse puhul. Küüslauguküüs tuleb purustada marli sisse ja jätta see ööseks padjale või pea kohale riputada.

Meest ei saa üle ega ümber ning õnneks on see palju parema maitsega ja magusam kui küüslauk. Mett võib lisada soojale teele või piimale – kurguhaiguste puhul polegi võimalik midagi etemat leida. Olen kuulnud, et kui iga päev ära süüa üks teelusikatäis mett, siis tugevdab see ka immuunsüsteemi ja kurjad gripibakterid ei pääse organismile ligi.

Kui aga juba on õnnestunud haigeks jääda, siis tuleks teha vaarikaokstest teed ja seda mitu korda päevas tarbida. Olen selle haigushoo ajal tavaliselt ise läbi teinud ning aitab väga hästi. Vaarikaoksi tuleks juba suvel koguma hakata, et need siis kusagile kuivama panna, aga ka lihtsalt vaarikatest võib teed teha.

Foto: http://www.terviseamet.ee/uploads/pics/gripp.PNG

Be the first to comment

Leave a Reply