Olukord Eestis tudengite silmade läbi

Olukord EestisKõikjal võib kohata väga vastakaid arvamusi selle kohta, milline see elu meil siin Eestis tegelikult on. Osa inimesi ei jõua seda ära kiita, kuid enamik arvavad, et nii palju asju on siin halvasti ja valesti. Otsustasin mõne tudengi käest küsida, mida nemad siinsest elust ja olust arvavad.

19-aastane Liis arvab, et olukord Eestis on üsna kehv. Elu muutub aina kallimaks – hinnad tõusevad, kuid palk mitte. Ta tõi näitena välja, et hästi ära elamiseks tuleb tööl ületunde teha või lausa kahes kohas töötada. See omakorda rikub inimeste tervist ning paljud ei pea sellisele koormusele vastu.

20-aastase Oskari arvates ei tohiks aga tegelikult üldse kurta. Eesti on siiski heaoluriik ning madalatele palkadele ja kõrgetele hindadele vaatamata on siin lausa ideaalne elada, sest puuduvad igasugused suuremad katastroofid. Arvata, et teistes riikides on elu parem, on vale. Tegelikult on seal palju kõrgemad hinnad, mis sest, et ka palk on suurem.

20-aastane Grete on sootuks teisel arvamusel. Tema arvates pole Eestis võimalik üldse edasi areneda. Siin on võimatu saada head kõrgharidust, mida ka mujal maailmas väärtustataks. See on koht, kus saab küll elada, aga inimese jaoks, kes vajab midagi enamat, jääb Eesti väikeseks.

22-aastase Anni arvamus on nii negatiivne kui ka positiivne. Tema arvates on riik ilus, on palju vaatamisväärsusi, puuduvad suuremad looduskatastroofid. Vanemate ja rahu ning vaikust armastavate inimeste jaoks on see kindlasti elamiseks kõige parem koht. Noorema inimese jaoks, kes tahab edasi areneda ja rohkem näha, jääb Eesti kehvemapoolseks. Anni lubas, et kui ta ülikooli lõpetab, läheb ta ennast mujale täiendama ja arendama, kuid enda pensionipõlve veedab ta kindlasti Eestis.

19-aastane Tauri ei saa aru nendest, kes nii palju virisevad. Kui leida õige amet, siis on ka Eestis võimalik head palka teenida. Ka siin on suured võimalused arenemiseks ja heaks eluks, tuleb vaid vaeva näha. Kuldkandikul ei tooda kellelegi midagi ette. Kes tahab viriseda, saab seda teha ka seal, kus väidetavalt peaks parem elu olema.

23-aastane Merilin toob negatiivsete asjadena välja madalad palgad ja kõrged hinnad, kuid ise jääb Eestiga rahule. Tema ei taha siit kusagile minna ja usub, et kui piisavalt vaeva näha, siis on ka Eestis võimalik hästi ära elada.

23-aastane Märt tahab siit niipea kui võimalik jalga lasta, sest tema jaoks jääb see koht liiga väikeseks. On palgaga, kuidas on, aga tema eesmärk on saada kuulsaks ning selles riigis see võimalik ei ole.

20-aastane Sirle ütleb, et ainukene positiivne asi Eesti juures on asjaolu, et siin on nii palju ilusat, mida vaadata. Sirle toob välja ka meie kauni riigikeele, millesarnast ei leia mitte ühestki teisest riigist.

19-aastane Sander on aga üdini negatiivne. Tema jaoks on Eesti üks pisikene konnatiik, kust tuleks kiiremas korras välja ujuda, et näha, kus elu tegelikult parim on. Sander ei taha ennast selle riigiga ka vanaduses seostada.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et suurimateks probleemideks peavad noored Eesti riigi juures madalat palka ja kõrgeid hindu. Positiivsena nähakse ilusat loodust, huvitavaid vaatamisväärsusi ja suurte looduskatastroofide puudumist.

Foto: http://www.reservkorpus.ee/static/eesti-lipp(1).jpg

Be the first to comment

Leave a Reply