Üle poolte eestlaste spioneerivad…

Üle poolte eestlaste spioneerivad...Üle poolte eestlaste spioneerivad… oma elukaaslase järgi? Vähemalt nii on lood Ameerikas. Kas me elame tõepoolest Saksa Demokraatlikus Vabariigis?

Eestile on kombeks võtta eeskuju meist majanduslikult vägevamate käest ja seepärast uurimegi natuke lähemalt, kuidas on lood sealpool sood, üle mere ja lainetava ookeani.

Uuringute kohaselt, kuhu kaasati paarkümmend tuhat sotsiaalselt aktiivsemat ameeriklast umbusaldavad ameeriklased oma elukaaslasi veelgi vähem kui terroriste, miks muidu uurib New York Daily News andmetel regulaarselt partneri elektronkirju 58% vastanutest, võõraid mobiilisõnumeid loeb õhinal 47%, sotsiaalmeedial hoiab silma peal 39 protsenti.

Huvitavamaks aina läheb, sest iga viies kikitab kõrvu telefonikõnede korral ja ligi samapalju veavad sõrmega järge kõneeristuste väljatrükil. Puberteediea numbri võrra inimesi kontrollib rangelt kallikese pangaväljaminekuid.

Edasi: kümnendik ei pea paljuks ise oma sõbrakest jälitada ja rikkamad või siis kõige umbusklikumad – palkavad lausa selle ala professionaalid.

Elektroonilisel teel lähedase jälitamist jääb alla kümne protsendi ja seda  pooldavad ilmselt siis need, kes tehnoloogias kõige rohkem  armastavad… Vastupidiselt nendele, kes teavad, et oma silm on kuningas. Üldiselt uuring näitas, et tunduvalt aktiivsemad luurajad on… naised.

Kuidas siis võivad olla oma elukaaslase järele nuhkimisega lood Eestis? Mõelge nüüd hetkeks välja oma arvamus… Tore! Kas olete aga kuulnud ütlemist, et usalda, aga kontrolli ja/või kontrolli kontrollimist.

Pange näiteks sahtlile või kapile, kus hoiate oma dokumente ja kommunikatsioonivahendeid mingi märgistus, et saaksite kindlasti aru – kui kellegi uudishimulik käekene on laeka luba küsimata avanud. Muutke oma meilipostkasti või sotsiaalvõrgustiku parooli ja vaadake, keda see puudutab.

Tänaval liikudes heitke aegajalt pilk parkivatele autodele, poevitriinidele ja muudele peegeldavatele pindadele, et näha, kas ehk keegi armas ligimene teile ei järgne.

Kontrollige oma riideid elektooniliste vidinate suhtes ja ühendage aegajalt lahti mobiiliaku.

Kas ehk keegi tunneb ebatervet huvi teie marsruudi suhtes? Kas keegi jälgib sinu pangaväljavõtteid? Kas kellegi tuttav nägu peegeldub ootamatult tumedal autoklaasil kohas, kus „kogemata möödaminemise“ jutud tunduvad pehmelt öeldes imelikud?

Artikli autor ei taha õhutada paranoiat ja/või kahtlustamist mitte üheski vormis, aga kübeke ettevaatust pole samuti mitte paha! Lisaks on siin plaanis väike privaatne uuring ja küsitlus, mille tulemustest kuulete järgnevates kirjutistes.

Foto: 3.bp.blogspot.com

 

Be the first to comment

Leave a Reply