Mentorlusprogramm ettevõtjatele – mis see on?

Mentorlusprogramm ettevõtjatele
Mentorlusprogramm ettevõtjatele

Ettevõtte asutamine ja arendamine vajab läbimõeldud ja süsteemset tegutsemist. Tihtipeale vajab alles alustanud ettevõtja tuge enda edasiste sammude tegemiseks.

Ettevõtjatele, kes soovivad enda teadmisi jagada ja uus omandada, on mõeldud mentorlusprogramm. Mentorlusprogramm viib kokku alustanud ja pikaajaliselt tegutsenud ettevõtjad. See on ideaalne võimalus igale ettevõtjale õppida oma-ala tegijatelt!

Mentorlusprogramm on samm lähemale ettevõtte edukale arendamisele

Maakondlikud arenduskeskused korraldavad igas maakonnas mentorlusprogramme ehk mentorklubisid, mis on suunatud alustavatele ettevõtjatele.

Arenduskeskuste mentorlusprogramm ehk mentorklubi on ürituste sari, mille raames  saavad ettevõtjad jagada erinevaid kogemusi ja teadmisi kogenud ettevõtjatega, osaleda erinevatel koolitustel, seminaridel jt üritustel.

Mentorlusprogramm on ülesehitatud nii, et mentor kui ka mentii oleksid kaasatud uute teadmiste omandamisesse ning kontaktvõrgustiku laiendamisesse.

Kokkuvõtvalt kirjeldades saab ettevõtja mentorlusprogrammis osaledes:

• omandada uusi teadmisi

• jagada teadmisi ja kogemusi programmis osalevate teiste alustavate ettevõtjatega ja mentoritega

• analüüsida koos mentoritega (kogenud ettevõtjatega) oma äri väljakutseid

• laiendada oma kontaktvõrgustikku ning edendada potentsiaalset koostööd.

Mentorlusprogrammis osalemine

Mentorlusprogramm ettevõtjatele toimub igal aastal kõigis Eesti maakondades. Mentorlusprogrammi korraldavad maakondlikud arenduskeskused ja nendes on võimalik osaleda peamiselt eesti keeles, kuid Ida-Virumaal ka vene keeles.

Mentorlusprogrammid on ettevõtjate seas nõutud formaat, mistõttu tuleb selles osalemiseks registreerida. Kõige parem viis selleks on võtta ühendust korraldajatega ning uurida lähemalt, kuidas osaleda mentorlusprogrammis.

Mentorlus aitab ellu viia äriideid!