Tehke oma igapäevaharjumustesse väikesed muudatused ja te tunnete, et teil on rohkem energiat kogu nädala jooksul.
Nii lihtne on suhtuda väsimusse kui paratamatusesse. Kogu see sehkendamine perekonna ümber, oma mured ja isegi tööstress võtavad oma osa ja enamik meist tunneb, et ainult pool vajalikest töödest saab tehtud. Kuigi diivanil vegeteerimine kiire tööpäeva õhtul on täiesti õigustatav, ei tohi see lõppeda tundega, et see on kõik, milleks te õhtust õhtusse võimeline olete!
1. Mida Te õhtul viimasena joote?
Me kõik oleme erinevad, kuid jälgige, kas kofeiinisisaldusega joogid mõjutavad teie magama jäämist. Kui olete õhtuti nende mõjul liiga ergas, siis eelistage kofeiinivabu jooke, sest kofeiin võib püsida organismis üle poole päeva. Ka kohvi, tee või gaseeritud karastusjookide joomine pärastlõunal ei pruugi teie jaoks sobida. Kuumal piimajoogil ei ole küll teaduslikult tõendatud mõju magamajäämise hõlbustamisel, kuid selle soojendav mõju aitab teil kindlasti lõõgastuda ja selle seos voodisse minekuga võib muutuda üsnagi tugevaks, kui sellest saab teie harjumus.
2. Vähendage alkoholi tarbimist. Kas tunnete end hommikul ikka väsinult, kui olete õhtul alkoholo tarbinud? On kindlaks tehtud, et alkohol vähendab REM-une kestvust kogu öö vältel ja see võib mõjutada ka seda, kui värskelt te end järgmisel päeval tunnete. Nii et püüdke piirduda vaid ühe või kahe klaasiga õhtu jooksul.
3. Soodustage und. Kuigi hommikune dušš võib virgutada, aitab õhtune vann kindlasti lõõgastuda.
4. Tundke end mugavalt. Kui te isegi külge keerates ärkate öösel mitu korda üles, kuna tunnete, et selg valutab või te ei leia endale mugavat asendit, siis tuleb need probleemid lahendada. Kas teie voodiraam ja madrats pakuvad piisavalt tuge? Need ei pea olema kivikõvad, kuid kontrollige kindlasti, et need ei ole liiga vand ega kulunud. Kui tunnete, et külili magades vajute liiga kõverasse, siis pange ülemise põlve alla padi. See aitab selga toestada ja leida mugavama asendi. MÄRKUS:Kui teie unetud ööd kestavad üle paari päeva, siis soovitaks pöörduda perearsti poole.
5. Varustage end energiaga. Andke endale füüsilist koormust. Kui te olete väsinud, siis viimane asi mis teil pähe võib tulla, on minna jooksma, kui pärast väikest füüsilist tegevust magate öösel kindlasti rahulikumalt. Füüsiline tegevus paranda ka vereringet- rakke varustatakse suurema koguse hapnikuga, mis noorendab keha. Alustage väikesest jalutuskäigust ümber kvartali või poodi minnes ärge minge kõige otsemat teed, vaid jalutage läbi pargi. Kui teete nii iga päev, märkate tulemust kiiresti..
6.Võtke väikseid suupisteid. Tõenäoliselt te juba teate, kui oluline on hommikusööki mitte vahele jätta, kuid kolme tasakaalustatud söögikorra vahel päevas ei ole patt võtta väikseid suupisteid, kui tunnete, et organism neid hästi vajab. Lubage endale mõõdukalt suupisteid. Näksige regulaarselt kuivatatud puuvilju, pähkleid või marju, mis võiksid olla kausiga teie töölaual või köögis. Nii väldite näljatunnet, millele järgneb sageli ülesöömine, et see kõik tagasi teha.
7. Püüdke saavutada tasakaal. Ebapiisav rauasisaldus veres võib põhjustada mitmeid erinevaid probleeme, muu hulgas väsimust. Sel juhul võib aidata rauarikka toidu(nt maks, jõekarbid, sardiinid või rauaga rikastatud pudrud) söömine. Kuid raua maksimaalseks omastamiseks püüdke samal ajal süüa toiduaineid või juua jooke, mis sisaldavad rikkalikult C-vitamiini- nt puuviljad, brokoli, mahlad. Püüdke vältida kohvi, tee, punase veini a täisteratoodete tarbimit sama söögikorra ajal, kuna need võivad pärssida raua omastamist. Kui teil on tunne, et teile ei piisa toidust saadavat rauakogusest, võtke multivitamiini, mis sisaldab 14mg rauda. See kehtib esmajoones just taimetoitlaste kohta.
8. Jooge piisavalt. Vesi on organismi normaalseks talituseks hädavajalik. Vei aitab toimetada olulisi toitaineid vere kaudu organismi õigetesse kohtadese ning toetab organismi tavapärast talitlust. Vedelikukaotuse taastamine on väga oluline ka pärast energiat nõudvat füüsilist koormust. Selle asemel et oodata, kuni janu on väga suureks muutunud, hoidke veepudel käepärast kogu päeva jooksul. Kuid samas pidage meeles, et ka teised vedelikud, nt mahl, aitavad hoida vee taset organismis.
9. Elustiil. Ka igavus võib olla uskumatult nüristav. Mida teile meeldib teha? Püüdke leida aega meeldivateks tegevusteks ka nädala keskel, isegi kui tegemist on hobiga mis ei nõua erilist pingutust. Sest tegelikult peaks hobi olema innustav ja mitte emotsionaalselt või vaimselt kurnav.
10. Naerge sagedamini. Kui inimene on väsinud, siis on sageli ka tüdinud. Üks võib põhjustada teise. Tehke nimekiri asjadest, mis teid vihastavad ja asjadest mis teid valjult naerma ajavad. Kui tühi kõht muudab teid pahutaks, siis ärge unustage suupistete soovitust! Kui teil on lemmikkoomik, siis ostke tema CD ja kuulake seda autos- nii muutub sõit kauplusesse või kooli meeldivamaks. Ja kes teab, see võib vaigistada ka auto tagaistmel nääklevaid lapsi!
Leave a Reply
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.