Igal nädalal teavitab vähemalt üks patrullpolitseinik oma juhti teisel töökohal töötamisest, paljud teenivad lisaraha kiirabiauto- või bussijuhina, kirjutab politsei- ja piirivalveameti ajakiri Radar.
Vastset Põhja prefekti Kristian Jaanit olukord ei rõõmusta, kuna ületöötmine võib lõpuks vähendada korrakaitsjate üldist töövõimet oma igapäevatööl. Samaaegu ei heida prefektuuri juht ühelegi politseinikule, kes seadustest tulenevalt kasutavad võimalust mujal lisatööd teha, midagi ette, sest elamiskulud on sissetulekutest mitu korda suuremad ning praegune politseiniku palk ei võimalda ots otsaga toime tulla.
„Me räägime paarisajast politseinikust, kes jagavad oma energiat kahe või isegi kolme töö vahel. Paljudel on pered, kes soovivad oma osa. Põhitöö kõrvalt mujal töötamise korral näen suurimat ohtu läbipõlemises. Kui kaua jaksab üks inimene kahel rindel võidelda, ilma et üks pool ei kannataks? Kas on oht, et politseitööle tullakse teisest tööst puhkama või vastupidi? Ma ei ütle, et nii on, aga see on üks võimalikest ohtudest, mis võib paratamatult väsimuse ja ületöötamisega kaasneda,” rääkis Jaani Radarile.
Nii Kristian Jaani kui ka teised politseijuhid ei pea kujunenud olukorda riigi vaatest kuidagi mõistlikuks. Nende meelest peaks tubli politseinik saama väärt tasu ühel ametipostil töötamise eest. „Paljud meie politseinikest käivad tööl kiirabis või haiglas ning haiglatöötajad teenivad omakorda lisa kolmandas kohas. Minu meelest ei ole see loogiline, et kahe nii olulise asutuse töötajad ei saa ühes kohast töötades äraelamiseks kuluvat tasu. See on kurb,“ on prefekt Jaani kindel seisukoht.
Põhja prefektuuri Lääne-Harju jaoskonna välijuht Henry Murumaa on kiirbis lisatööd teinud terve aasta ning ei näe kahe koha peal töötamies suurt probleemi. „Mul on piisavalt aega, jõudu ja tahtmist praegu kahes kohas elatist teenida, mis ei lähe vastuollu ka töö- ja puhkeaja seadusega. Mul on pere ja hobid ning keegi ei pea selle pärast kannatama, et mul aega ei ole,“ selgitas vilunud korrakaitsja.
Peaasjalikult läks Murumaa kiirabisse tööle, et palgalisa teenida. Lühikesel vahetusnädalal, kui politseis on tööpäevi ainult kaks, saab paaril vabal päeval kenasti perele veidi lisa teenida, ilma et kumbki töö ning mehe eraelu kannataks.
Paraku ei tee kaugeltki kõik korrakaitsjad mujal tööd legaalselt, mis tähendab, et politseil kui tööandjal puudub ülevaade sellest, paljud meie seast lisaraha teenivad. „Kui teete mujal tööd, siis tehke seda vähemalt legaalselt – andke meile teade, et teete kõrvaltööd,“ on prefekti sõnum.
Millal hakkab valgus tunnelis paistma ning politseinike sissetulekud suurenevad nii, et ühelgi mundrikandjal ei tuleks enam mujal raha juurde teenida, sellele prefektil täüset vastust pole. „Ma loodan siiralt, et juba järgmise aasta eelarve on sedavõrd suur, et palgaküsimuse saaks taas päevakorda seada,“ ütles Jaani.
Allikas: BNS
Foto: http://y.delfi.ee/norm/200467/10765955_x8Xoaj.jpeg
Leave a Reply
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.