Lasnamäel noormehe tapnud mees oli aastaid palgasõdurina töötanud

RiigikoguTallinnas Lasnamäel kaks ja pool nädalat tagasi bussipeatuses juhusliku noormehe maha lasknud ja seejärel enesetapu sooritanud mees oli aastaid Prantsuse võõrleegionis teeninud palgasõdur, kes suure tõenäosusega plaanis enesetappu, vahendas ETV uudistesaade „Aktuaalne Kaamera”.

21-aastase noormehe hukkusmipaigas Vana-Kuuli bussipeatuses Tallinnas Lasnamäel olid ka neljapäeval lilled ja küünlad ning sarnane mälestuskoht oli ka bussipeatusest sajakonna meetri kaugusel võssa kasvanud varemete vahetus läheduses.

Mees, kelle politseikoer poolteist päeva pärast noormehe mahalaskmist leidis, ei vastanud kuidagi varem välja pakutud kirjeldusele 60-aastasest halli habemega vene mehest.

„Jah, tema väline kirjeldus ei vasta tõesti sellele kirjeldusele, mis politsei abipalvega laiali saatis avalikkusele. Sellel on ka lihtne selgitus: üheks eripäraks võib välja tuua selle, et neid ütlusi andsid väga noored inimesed, kes piirkonnas liikusid. Ja noorte inimeste taju, teadupärast, on selline, millesse tuleb väikese reservatsiooniga suhtuda,” sõnas Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juht Leho Laur.

„Aktuaalsele Kaamerale” teadaolevalt oli arvatav laskja võrdselt hästi nii vene kui ka eesti keelt rääkiv 32-aastane eestlane, kes oli seitse aastat teeninud Prantsuse võõrleegionis ja kelle asjade hulgas leidus paberitükk, millel kirjas enesetapuplaanidele viitav mõistukõne. Ka tuvastati tal 2,5-promilline joove. Mees oli tulnud tänavale, kaasas siledaraudne kärbik, millel rauas kaks sinna kinni kiilunud padrunit.

„Me saame öelda vaid nii palju, et see relv oli selle tapja käes olnud juba mõnda aega. Me võime ka öelda seda, et menetluse käigus oleme kogunud andmeid, mis viitavad selle tapja puhul nii-öelda suitsiidsetele kalduvustele. Täna on veel vara öelda ja rääkida sellest, kust kohast ta selle relva endale soetanud oli ja millisel eesmärgil täpsemalt,” sõnas Laur.

Kas bussiootepaviljoni taga sesinud, samuti alkoholi pruukinud noorte ja tulistaja vahel toimus konflikt, mis viis tulistamiseni, või sekkus tulistaja hoopis noorte vahel tekkinud arusaamatusse, kas ta tulistas teadlikult või soovis vaid hirmutada ja tulistas palgasõdurina sõrme päästikul hoides kogemata, on praegu veel teadmata.

Mehe hukkusmispaika küünlaid ja lilli viinud sõbrad teadsid teda pigem inimesena, kes on varemgi tülidele vahele läinud. Samas oli omadega ummikusse jooksnud mehel probleeme nii alkoholi kui ka vastassugupoolega. Ka teadis mees, et olemasolevast relvast saab ta laske teha vaid kaks, mis võis päästa bussipeatuses olnud tüdruku elu.

„Kumbagi poolt süüdistada täna ei saa ja sellele tegevusele me saame hinnanguid anda ainult analüüsi pinnalt ja tagantjärele, et mis oleks võinud juhtuda – tegelikult oleks võinud ju kõik üldsegi juhtumata jääda. Et see üldse juhtus, on juba traagika,” nentis isikuvastaste kuritegude talituse juht.

Ekspertide hinnangul laskis mees end maha vahetult pärast noormehe surnukstulistamist.

„Jah, pean tunnistama, et meile hakkas mingil hetkel laekuma informatsiooni, et võis olla ka teine lask. Mingil hetkel oli ka selge see, et need tundemärgid, mida me välja andsime ja rahvalt abi palusime, ei vasta päris tõele. Oli selge, et me ei otsinud 60-aastast meesterahvast, vaid 30-aastast meesterahvast,” tunnistas Laur.

Rahaprobleeme, mis võiks viidata röövimisele, tulistajal teadaolevalt ei olnud ja kuigi pärast võõrleegionist naasmist mõned aastad tagasi töötas ta siin lihttöölisena, teenis ta siiski Eesti keskmisest kõrgemat töötasu. Ka surma hetkel oli mehel taskus 200 eurot sularaha.

Allikas: BNS

 

Be the first to comment

Leave a Reply