Tahes tahtmata jääb mulje, kuis mõni inimene on sündinud meigipintsel ühes ja jumestuskreem teises käes. Kuidas aga käituda, kui sul selliselt ei ole vedanud ning küsimusele, mis on parim jumestuskreem, vastamine on keerulisemast keerulisem. Ja võõrad on nii IDUN Minerals mineraalkosmeetika kui Avène näohooldustooted? Õnneks ei ole õppida kunagi liiga hilja.
Miks üks on tähtsam kui teine?
Ükskõik, kas otsitav on parim looduslik jumestuskreem, parim kauapüsiv jumestuskreem, konkreetselt BioNike bränd või parim jumestuskreem kuivale nahale. Mingid alusteadmised on alati samad.
Kui jumestuskreem on õigesti valitud ja korrektselt peale kantud, on ka ülejäänud meigi tegemine kordades lihtsam. On aga tooted või võtted valed, ei saa loota parimat tulemust. Nii et vaatame, mis võiksid olla jumestuskreemi valimise baasteadmised.
Parim jumestuskreem ei ole ebameeldiv mask
Valet tooni jumestuskreem on kõige tavalisem viga, mida tehakse. Ja ka üks silmapaistvamaid, sest kontrast näo ja kaela vahel, mida ise ei pruugi märgata, on kõrvalseisjatele ilmselge. See on ka põhjus, miks jumestuskreemi tooni sobitamisel ei saa piirduda värvinäidetega käe peal – käsi ja nägu ei ole reeglina sama tooni.
Mida aasta edasi, seda laiemaks muutub jumestuskreemi toonivalik. Kindlasti oled seda märganud ka Apotheka Beauty apteegikosmeetika juures. Seega pole vaja jääda „peaaegu õige“ tooni juurde, vaid saab leida ideaalselt sobiva.
Hea on teada, et tarvis on arvestada aastaaja muutusega. Hoolimata päikesekaitsekreemi kasutamisest, oleme suviti päevitunuma jumega. Aga kui kasutad jumestuskreemi, mille valisid talvise kahvatuma oleku ajal, mõjub see suvel kui kummitusmask. Talvisel ajal on aga suvine jumestuskreem liiga tume ning ka kõige hoolsam hajutamine ei suuda karme jooni ühtlustada.
Kas tunned tooni valimises end ikkagi ebakindlalt? Vali siis pigem heledam toode, sest kui vaja, saab päikesepuudriga olukorda natuke korrigeerida. Liiga tumedat jumestuskreemi aga enam parandada ei anna.
Millist jumestuskreemi valida alatoonile mõeldes?
Näo nahatooni kõrval loeb ka alatoon. See kiputakse mõnikord ära ununema, ent tegelikult on põhjuseks, miks esmapilgul kaks ühesugust jumestuskreemi mõjuvat erinevalt: üks paneb su lausa särama, teine tekitab haiglase jume. Õnneks saab naha alatoon väga kiiresti selgeks.
Vaja on heita pilk käte siseküljele, läbi naha kumavatele veenidele. Kui need on pigem lillakad või sinakad, on sinu alatooniks külmad toonid ehk sulle sobib tõenäolisemalt roosa alatooniga jumestuskreem. On veenid pigem roheliste oliivide värvi, arvesta soojade alatoonidega ja kuldse, kollaka või virsikukarva varjundiga jumestuskreem. Ja kui jääb kahe vahele, on vastuseks neutraalsed alatoonid ning kuldse-roosaka alatooniga jumestuskreem.
Jumestuskreemi kasutamise kolm kuldreeglit
Õiges toonis parim jumestuskreem leitud? Pool teed on läbitud, kuid meeles on vaja pidada ka kolme kuldreeglit jumestuskreemi kasutamisel.
Esiteks, vähem on parem. Jumestuskreemi saab alati juurde lisada, end eemaldamisega on teine lugu. Hea katvusega jumestuskreem võib olla ka õhukese kihina, et teeks ikkagi täpselt seda, mida ta peab – ühtlustab nahatooni, peidab nahavead, punetavad kohad ja pigmendilaigud – liiga paks kiht paistab silma kange maskina.
Teiseks, alustada jumestuskreemi lisamisega näo keskelt, nina ümbert ja siis liikuda äärte poole. Selliselt on võimalik vältida olukorda, kus juuksepiirile jääb paks jumestuskreemi kiht. Teine tundlik koht on ka lõuajoon. Jumestuskreemi peaks alati kandma lõuajoonest natuke allapoolegi ning siis kenasti ära hajutama, et üleminek näolt kaelale oleks sujuv, mitte järsk.
Kolmandaks, naha ettevalmistamine. Jah, jumestuskreem ise liigitatakse juba meigi aluspõhjatoodete sekka, ent see ei tähenda et enne pealekandmist ei tule midagi teha. Minimaalne on naha puhastamine ja niisutamine. Seda kõike teades polegi parim jumestuskreem enam säärane müsteerium.