Aeg makse maksta, mats!

Aeg makse maksta, mats!Mida arvab keskmine eestlane Eestist? Elu on sitt! Eesti on banaanivabriik! Poliitikud on omakasupüüdlikud ja korrumpeerunud puugid, kes rahva verd imevad jne. Aga tegelikult? Miks me siis elame banaanivabariigis? Miks me oleme nii äpud?

Ma ei usu, et väga paljud minuga nõustuvad, aga kõik, millest jääb meie riigis vajaka, on meie endi süü! Levinud arusaam, et poliitikute töö on luua rikkust ja meie omad oma tööga hakkama ei saa, on totaalselt vale! Poliitiku töö on luua eeldused, ülejäänud sõltub sellest, kui hästi me oskame neid eelduseid ära kasutada! Ja kui ei oska, on see sinu isiklik probleem!

Tahad parandada maailma? Alusta iseendast! Tegelikult ei olegi ju vaja maailma parandada, parandada on vaja enda kodumaad! Kust saab valitsus enamiku ressurssidest? Eks ikka erinevatest maksudest, olgu selleks siis tulumaks, aktsiis, käibemaks või midagi muud. Ja mida valitsus rahaga teeb? Ei, ta ei topi seda enda taskusse! Valitsus jagab saadud ressursid vastavalt vajadusele uuesti laiali. Ja kui ressursse jääb puudu, ei ole see mitte valitsuse, vaid sinu süü!

Kui paljud teist töötavad „mustalt”? Ilmselgelt väga paljud! Iga kord kui saad palgapäeval musta tulu, siis mõtle sellele, mitu pensionit oleks sellest summast saanud maksta või mitu peret oleks saanud rohkem sotsiaalabi. Sama suur süü on nii ettevõtjaltel, kes palka maksavad kui ka töövõtjatel, kes seda musta raha rahuliku südamega vastu võtavad!

Kui tihti tarbib salasigarette või salaalkoholi? Kui tihti ostad maksustamata kütust? Ostes kahe ploki salasigarettide asemel maksustatud sigarette, võiks maksta ühele lapsele topelt lastetoetust! Kui ostad pidevalt maksustamata kütust, jääb remontimata nii mõnigi kilomeeter sõiduteed!

Sarnaseid näiteid võiks tuua veel ja veel. Aga kust siis algab halb elu? Halb elu algab teist enesest! Kui palju on meil varimajandust? Iga sent, mis sa oled maksnud ausalt, loob heaolu, samas kui iga ebaseaduslik tehing võtab võimaluse nõuda paremat! Meie riik on meie endi, mitte poliitikute nägu! Millal te sellest ükskord aru hakkate saama? Kui te maksaksite makse nii, nagu nõutud ja suudaksite ära kasutada võimalusi, mis riik teile loonud on, võiksime me olla üks maailma edukamaid riike. Isiklikult arvan, et me olemegi edukad, kuid me võiksime olla veel kordades edukamad! Kõik on teie endi kätes! Te ei maksa makse riigile, vaid iseendale! See on meie ühiskassa, mitte lõpputu must auk, mida pidevalt täitma peab. Aeg on hakata makse maksma!

Riik on loonud meile kõik eeldused parema tuleviku heaks, aga teie ise olete need lollid, kes ei oska neid ära kasutada! Meil on võimalus saada suurepärane haridus, kõigil meil, aga kui palju te olete sellest võtnud? Pole haridust, pole ka head elu! Nüüd küsite kindlasti, et kes siis musta tööd teevad, kui meie kõik haritud oleksime? Aga küsiksin vastu, et kes teeb ära musta töö Soomes? Põhiliselt eestlased! Ja soomlased elavad hästi. Nii ongi, et kui tekib puudus fekalistidest, siis hakkab kas fekalist saama head palka või leiame lolli mõnest vaesemast riigist, kes seda tööd sellise palga eest väga hea meelega teeb! Soomes on need lollid hetkel eestlased, kuid kas see peab nii oleme? Teil puudub reaalsustaju ja loogiline mõtlemine, sellepärast te peategi olema võõra riigi orjad! Süüdistada võite vaid iseennast mitte Andrust! Kes käskis poistega õlut libistada ajal, kui oli matemaatika tund? Kes on praegu paremal järjel, kas see, kes oli kooli ajal “nohik” ja õppis või see, kes oli elumees ja lasi luuslangi? See on mõtlemiskoht teile, kallid eestlased! Teie enda peegel on teile paras!

Elu on täpselt nii keeruline kui keeruliseks te selle elate. Ei aita siin ei Ansip ega Obama, kõik on teie endi teha! Nii et hakka aga hoolega koolis käima ja makse maksma, mats! Kuni sa ei ole eeskujulik kodanik, nii kaua puudub sul igasugune sõnaõigus halvustamiseks! Ja iga viimne poliitik, kes sinu eest otsuseid langetab, on sinu enda valitud! Nii Savisaar kui Ansip! Riik ja ühiskond on sinu enda tegude vili ja täpselt sinu nägu!

Be the first to comment

Leave a Reply