E-sigareti plussid ja miinused

E-sigareti plussid ja miinusedJärgnevalt räägime ning arutame e-sigareti plusside ja miinuste üle. Kuidas aitab e-sigaret jätta maha suitsetamist ning kuidas see väike vidin üldse töötab?

E-sigaret on justkui tavaline suits. Sealt tuleb tossu ning saad kätte enda nikotiinivajaduse. Kuid on ka võimalus tarvitada nikotiinivaba vedelikku. Nikotiinivabade vedelikkudega tuleb täpselt samamoodi tossu ja tunned maitset, kuid siis ei saa sa suitsetamisest nikotiini. Nikotiin ongi see aine, mis sind suitsetama paneb. Sul tekib nikotiinisõltuvus ning sa hakkadki seda kogu aeg juurde tahtma – nagu iga sõltuvuse puhul. Kui soovite proovida e-sigaretti ja te eelnevalt ei suitseta, siis kindlasti ei soovita teil osta nikotiiniga vedelikku.

E-sigareti suurimaks plussiks on see, et tossust ei tule tõrva. Tõrv on nimelt see, mis teeb sinu kopsud mustaks ja hambad kollaseks. Tõrv koguneb kopsuseintele ning muudab need mustaks, samamoodi hammastega. E-sigaretist ei imbu välja ka seda spetsiifilist haisu, mis suitsust tuleb. E-sigaret on ka soodsam. Sa ei säästa küll otsekohe raha, kuid pikemas perspektiivis hoiad kindlasti märgatavalt kokku. Kui suitsupakk maksab keskmiselt kolm eurot, siis korraliku 10-milliliitrise vedeliku saad sa 7-8 euro eest. Kümne milliliitriga saad suitsetada ligikaudu nädal aega.

E-sigareti miinuseks peetakse näiteks seda, et seda võib suitsetada igal pool ning sellele ei ole mingisuguseid keelde. Näiteks suitsu võid sa teha ainult siis kui prügikast on vähemalt viie meetri raadiuses. Sa ei või teha tavalist sigaretti suitsetada avalikes kohtades, pubides ega baarides. E-sigaretti võid suitsetada kas või lennukis.

Suurimaks eeliseks tavapärase suitsetamise ees on see, et e-sigaret ei tekita suitsetamisel märgatavat lõhna. Kui sa oled ahelsuitsetaja, siis ei soovitata päevapealt e-sigaretile üle minna. Peaksid alguses seda suitsetamise kõrvalt vaikselt proovima ning ajapikku lõpuks sellele täiesti üle minema.

Ise olen suitsetanud viimased kolm aastat ning hiljuti läksin üle e-sigaretile. Ütleme nii, et ma ei kahetse seda muutust karvavõrdki. Olen saanud lahti väga halvast harjumusest ning tunnen enda üle uhkust. Kõigele sellele aitas kaasa e-sigaret.

Be the first to comment

Leave a Reply