Kohv sinu nahale

Kohv sinu nahaleKohv on paljude meelisjook, kuid osa inimestele on selle joomine lausa sõltuvuseks saanud. Kohvisõltuvusega võitlemiseks on USAs välja töötatud kofeiinipihusti, mis aitab sõltuvusega võidelda ja ühtlasi suunab inimesed tervislikuma eluviisi poole.

Paljud inimesed ei kujuta ette hommikut ilma värske ajalehe – olgu ta siis paber- või digiformaadis – ja tassi (või isegi mitme) aurava aromaatse kohvita. Kohvis sisalduva kofeiini tõttu on selle tarbimise sõltuvus kerge tekkima. Viimasel ajal on erinevates ajakirjades ja internetilehekülgedel hakanud ilmuma palju artikleid kohvi kahjulikkusest. Seda on tõestanud ka asjaolu, et USAs oli 2011. aastal ligi 20 000 väljakutset meedikutele, mis olid seotud kofeiini liialdamisega ning see number kasvab iga aastaga.

Ettevõte nimega Sprayable Energy on välja tulnud uue ainulaadse ideega – kofeiinipihustiga.
 Tegemist on tavalise, justkui pisikese pihustatava parfüümipudeliga, mis on täidetud kofeiinilahusega. Harvardi Ülikooli endise tudengi Ben Yu ja kapitalist Deven Soni leiutis pidavat toimima nii, et inimene pihustab värvitu ja lõhnatu lahuse enda nahale ning vedelikus sisalduv kofeiin imbub derivaadi abiga läbi naha verre, mis muudabki inimese erksaks. Seega iga kord, kui suurel kohvijoojal tekib vajadus juua järgmine tass kohvi, pihustab ta selle asemel nahale vedelikku, mis imbub kehasse ning hakkab ergutina toimima.

Eriliseks teeb antud lahenduse aga just selle moodus – lõhnatuna ja värvituna mõjub see täpselt nagu tavaline tass kohvi.
 Peamiseks plussiks antud toote puhul on kindlasti asjaolu, et inimene ei saa niimoodi kohvist tulenevaid kaloreid, tal ei teki nn kohvihingeõhku, samuti hoiab tarbija kokku kohvi valmistamiseks kuluva aja ja energia ning ka aja, mis kulub kohvijoomisele. 
Kuigi paadunud kohvigurmaanidele võib see tunduda justkui pühaduserüvetusena, siis huvi antud pihusti vastu on väga suur. Sisuliselt on selle pihusti näol tegemist ravimilaadse tootega, mis nagu e-sigaretki peaks aitama tarbijat sõltuvuses olevast ainest võõrutada.

USAs algselt pilootprojektina loodud toode on ületanud kõik ootused. Esimene 1000 pihustiga toodang müüdi läbi väga kiiresti ning nüüd toodetakse juba uut ja suuremat partiid. Hinna poolest maksab üks pihustipudel 15 USA dollarit ning ühes ampullis on 160 pihustamiskorda. 
Kindlasti kutsub inimesi seda toodet ostma ka asjaolu, et pihustisse pole lisatud ühtegi kemikaali, vaid kogu toodang koosneb looduslikest ainetest: vesi, kofeiin ja nahasse imbumist soodustav looduslik derivaat.

Allikad: www.gizmag.com, www.theatlantic.com, www.indiegogo.com, www.geekologie.com

Foto:www.media.theindychannel.com/photo/2013/08/22/HT_energy_spray_jef_130821_16x9t_608_137718486

Be the first to comment

Leave a Reply