Miks me unistused ei täitu?

Miks me unistused ei täitu?

Miks me unistused ei täitu?Järgnevalt on välja toodud viis peamist põhjust ja käitumisviisi, mis sind demoraliseerivad ja takistavad sul enda unistuste poole liikuda. Need on nn motivatsiooni-tapjad, mis juhivad sind automaatselt, kuid kaotavad enda jõu kiiresti kui neid märkama õppida.

Põhjus 1. Sa ei tea, mida sa tahad

Enamik inimesi soovivad paremat elu, kuid see ei ole piisav. Sellest lihtsalt ei piisa, kui sa ütled endale mõnikord, et sa pole oma eluga rahul. Esiteks, sellisel juhul kinnitad sa endale kogu aeg, kui halb elu sul on, ja teiseks, sa isegi ei püüa aru saada, mis ja kuidas võiks sinu olukorda parandada. Leia endale eesmärk või eesmärgid mille poole püüelda. Alusta väikeste soovidega ning püüdle nende poole. Kui sul on juba kindlad eesmärgid ning nad ei ole täitunud, siis pane paberile ülesanded, mida pead tegema, et soovitu saavutada. Kui on olemas pidepunktid, siis hakka otsast ülesannete kaupa neid lahendama.

Põhjus 2. Sa ei julge tahta seda, mida sa tegelikult tahad

Kui sa mõtled välja, mida sa tahad, võib tekkida sinus hirm, et sa ei vääri seda ning sa ei saa sellega hakkama. Selline on madala enesehinnanguga inimene.  Enesehinnang on kujunenud läbi elu ning kui antud hetkel on madal enesehinnang, siis suurim asi mida teha saad on aksepteeri ennast täpselt sellisena nagu oled. Teadvusta olukorda ja ütle endale, et oled maailmakodanik kes väärib parimat. Aksepteerides ennast täielikult, oma välimust, olukorda, tundeid, mõistad et sinu jaoks on teine ja parem tee.

Põhjus 3. Sa kuulad liiga palju teisi inimesi

Loomulikult on kasulik mõnikord sõpru ja kaaslasi kuulata, aga kuskil läheb piir. See on sinu elu, mitte nende oma. Ja sina vastutad enda elu eest, mitte nemad. Kui sa elad elu teiste järgi, siis on need teiste soovid mitte sinu. Sinu soov on see, mille oled sa ise endale välja mõelnud, kuulamata kedagi teist. Kui sa oled kogu elu kedagi teist kuulanud ja ei ole oma situatsiooniga rahul, siis on aeg mõelda kuskohas on vaja ise otsused vastu võtta.

Põhjus 4. Sul puudub distsipliin

Elus viib edasi järjepidevus ning distsipliin on parimaks vahendiks elus oma unistuste täitumise saavutamiseks. Kui unistus oleks midagi, mida on lihtne täita, siis see ei oleks unistus.

Põhjus 5. Sul on vale hoiak

Distsiplineeritud tegutsemine on vajalik, kuid selle vundament on õige hoiak ehk meeleseisund. Mis kasu on tegutsemisest, kui see on juhitud hirmudest ja kahtlustest? Sellisel viisil ei pane sa oma tegutsemisse täit potentsiaali ja sinu aju töötab alavõimsusel.

Allikas: http://www.sekretar.ee/?PublicationId=895d99fa-0659-4ace-8da6-b5a3b247a84d

Foto: http://4.bp.blogspot.com/-rGewRbdo0XU/UFKCJDNuiwI/AAAAAAAAAKo/ZQ0XL6IFZhA/s400/make-things-happen-590×230.jpg