Rase naine kõndis 35-kraadises pakases 72 kilomeetrit, et sünnitamisel arstiabi saada

Rase naine läbi pakasePõhja-India mägises piirkonnas on väga keeruline liikuda ning lisaks puudub paljudes eraldatud kohtades arstiabi. Seetõttu tuli ühel rasedal naisel 35-kraadises pakases ette võtta ohtusid täis rännak ligi 70 kilomeetri kaugusele, et laps arstide abiga ilmale tuua. Pärast sünnitust tuli naisel sama tee koos vastsündinuga tagasi rännata.

Lapse sünd on vastsetele vanematele tõenäoliselt üks kaunimaid hetki. Kui lääneriikides on sünnitusabi mugavalt ja kergesti kättesaadav ning lapse ilmaletoomise hõlbustamiseks viiakse eelnevalt läbi ka erinevaid koolitusi ja pereüritusi, siis Idamaades on hoopis teistsugused tingimused. Indias pidi rase naine 35-kraadises pakases läbima üle 70 kilomeetri, et sünnitamisel abi saada.

Lehi külast pärit pere ainus võimalus meditsiinilise abi saamiseks on suunduda enda kodukohast 72,5 kilomeetri kaugusele Lingshedi. Kuna kodukülas pole haiglat ega arsti, tuli naisel sünnitamiseks ette võtta pikem matk. Autoga sõites poleks sellest ehk suuremat probleemi, kuid Põhja-Indias valitsevad juba ligikaudu pool aastat olud, mis mägises piirkonnas sõiduvahendiga liikuda ei võimalda. Mäeserval asuvad teed on meetrikõrgustes hangedes või mägiste jõgede tõttu jäiselt libedad. Ainus võimalus talvisel käredal perioodil on liikuda jalgsi koos kandamite ja toidumoonaga, sest ekstreemsete tingimuste tõttu võtab tee läbimine aega mitmeid päevi. Mägede vahel liikumiseks on kiireim tee mööda Chadari jõge, mida tuleb vahel läbi jääkülma vee ületada. Suurema osa kanjonivahelisest teest liigutakse aga õhukese jõge katva jääkihi peal.

Noorpere teekond sünnitusmajja ja tagasi kestis kokku 18 päeva. Kindlasti ei saa mainimata jätta asjaolu, et kogu teekonna vältel püsis temperatuur ühtlaselt 35 külmakraadi juures. Kuna telgi ülespanemiseks ei olnud erilisi võimalusi, ööbis perekond teel haiglasse ja tagasi koos vastsündinud lapsega mäekoobastes, kuhu soojenduseks ka lõke tehti.

Teekonna jäädvustas Islandilt pärit rändurist fotograaf Tim Vollmer, kes sattus Chadari jõe äärde kauneid ülesvõtteid tegema. Tim sõnas: „See on täiesti uskumatu, kuidas keegi pingutab nii palju, et pakkuda lapsele parimat võimalikku abi.” Ta lisas, et selle kõrval on Lääne meditsiin täielik luksus. Isegi heades tingimustes ja ilma suuremate kandamiteta oleks selline rännak ühest punktist teise nelja-viie päeva pikkune. „Õhukesel jääl kõndimine ja oht kukkuda jääkülma vette on veel omaette ohtlik,” lisas Tim.

Kohalikud elanikud kasutavad Chadari jõge kaupade transportimiseks ning rännakutel on olnud palju hukkunuid.

Vaata Tim Vollmeri fotojäädvustusi siit.

Allikad: ExpressThe Daily Mail

Pilthttp://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/01/22/article-2543835-1ADED02600000578-686_964x641.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply