Veinijoomise võimalik kasu raseduse ajal

Veinijoomise võimalik kasuArutelu, kas rasedad tohivad alkoholi juua, on olnud pikk ja seni üheste tulemustega. Äsjased uuringud aga näitavad, et naine, kes raseduse ajal väheses koguses veini jõi, sünnitas emotsionaalselt tugevamad lapsed.

Taanis läbiviidud uuringu kohaselt on rasedatel naistel kasulik juua pokaal veini nädalas, sest see tagab lastele tulevikus emotsionaalse ja käitumusliku heaolu. „On aga oluline rõhutada, et tegemist ei ole kutsega õhutada rasedaid naisi veini jooma,” ütles Taani Ülikooli psühholoog Janni Niclasen, kes enda uuringus antud tulemusteni jõudis.

Naised, kes raseduse ajal väheses koguses veini nautisid, olid reeglina kõrgelt haritud ja lastekasvatamiseks sobiliku eluviisiga. Uuritavad rasedad tegid lisaks vähesele veinijoomisele ka mõõdukalt trenni, vaatasid vähem televiisorit, sõid rohkem kala ja jõid vähem gaseeritud jooke.

Tervisenõustajad soovitavad tulevastel emadel täielikult alkoholist hoiduda esimese kolme raseduskuu jooksul nurisünnituse võimaluse tõttu. Pidev alkoholitarbimine raseduse ajal võib mõjutada loote kasvu ja arengut, tuues endaga võimalikult kaasa lisaks füüsilistele hälvetele ka õppimis- ja käitumishäired.

Allikas: Huffington Post, Express

Pilt: http://cdn.images.express.co.uk/img/dynamic/108/590x/pregnant-451623.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply