9 põhjust, miks eestlased on nagu siilid

9 põhjustTundmatuks jääda sooviv Tartus elav välismaalane on veebisaidiga Estonian Moments saavutanud kuulsuse just eestlaste eriskummalise käitumise kirjeldamise ning selle illustreerimiseks liikuvate piltide (GIF-ide) lisamisega. Ta on kirjeldanud alates Üllar Jörbergi ekstravagantsest tantsulaulust kuni Birgit Õigemeele Eurovisiooni tossuefektini ning eestlaste tunnetest kuni nende suurte saavutusteni välja. Seekord tõi ta välja üheksa põhjust, miks eestlased sarnanevad siilile.

  1. Nii nagu siilid on eestlased torisevad, kui sa püüad nendega suhelda. Nad mõlemad tunnevad häbelikult ja ühiskonnavastaselt ning keeravad ennast nn emotsionaalsesse kerra!
  2. Nad on üsna närvilised olendid ning elavad erandlikku elu.
  3. Kumbki nendest ei ole võimsad ning suured, kuid nad on targad ja edukad. Eestlased läbivad väljakutsed sama rahulikult kui siilidki.
  4. Nad mõlemad on aeglased, kuid vajadusel võivad olla väga usinad.
  5. Lemmiklooma kodulehekülg väidab, et kannatlikkus ja sotsialiseerumine on võtmesõnad ehitamaks üles usaldust sinu ja siili vahel. Kui asendada sõna “siil” sõnaga “eestlased”, siis lause oleks ikkagi tõene.
  6. Siilidel ja eestlastel on rahulik iseloom, kuid kui sa üritad nendega võistelda, siis ole ettevaatlik! Siilidel on väga teravad ogad ning eestlastel terav sarkasm.
  7. Kui siil tunneb ennast ohustatuna, siis keerab ta ennast kaitseks tihedalt kerra. Samamoodi kui eestlane tunneb ennast ohustatuna, saab temast patrioot ning peidab end eestlase uhke identiteedi varju.
  8. Siilid nagu ka eestlased on lihtsalt armasad ja häbelikud.
  9. Siilid ja ka Eesti on väga lahedad, kuid keegi ei tea neist midagi.

 

Be the first to comment

Leave a Reply