Geelküüned – eesmärk muuta naise käsi ilusaks, varjata iluvigu ja võimalus olla hoolitsetud kätega igas eas naisel. Paraku seisame tänapäeval silmitsi karmi tõega geelküüntest – need tulevad kergesti maha ja mõranevad kiiresti. Hullematel juhtudel panevad näpud valutama ning hauvad enda all seen- ja bakteriaalseid haigusi. Kas tõesti nõuab ilu sellist valu?
Olen töötanud mitu aastat küünetehnikuna ning ikka ja jälle kohtan kümneid kliente, kes väidavad, kuidas nad on eelmise küünetehniku juures saanud kohutava teeninduse osaliseks. Peamiselt kuulen õudusjutte „lihunikest” küünetehnikutest kui klient märkab, et minu teeninduses on midagi teistmoodi.
Imestunud naiste suust kõlab ühine lause: „Sa ei teegi mulle haiget!?” või „Ma ei saanudki haiget!” jne. Nimelt leidub Eestis hulganisti küünetehnikuid, kes ei oma mitte mingisugust sertifikaati või on saanud äärmiselt halva koolituse. Halvaks koolituseks loevad professionaalid 3-4-päevaseid geelküünte baaskoolitusi, kus justkui midagi õpetatakse, aga samas jäetakse enamik olulist õpetamata. Aastatepikkuse kogemusega küünetehnikud teavad, et tegelikult selle konkreetse iluteeninduse alal meistriks saada võtab palju enam aega kui mõni päev või mõni sotsiaalmeedia õppevideo.
Halba geelküünte hooldust/paigaldust võib saada nii kodus nikerdaja juurest kui ka mainekatest salongidest. Kahjuks jääb ilust asi kaugele ning suure tõenäosusega klient kogeb midagi järgnevast:
*Kõik küünenahad viilitakse veriseks nii, et need paranevad kaks nädalat ja kolmandal nädalal klient mõtleb juba õudusega, kuidas ta peab varsti tagasi hooldusesse minema.
*Küüneplaat viilitakse nii õhukeseks, et klientide küüned valutavad pärast paigaldust/hooldust mitu ööpäeva.
*Kõik küüned tulevad tagant lahti ja hakkavaid painduma, põhjustades sellega kliendile taas kord teravat valu. Lisaks rebib lahtise geeli osa enda küüneplaadi kihiliseks.
*Puuriga veristatakse küünenahku ja kõrvetatakse küüneplaati või hullemal juhul puuritakse enda küüneplaadi sisse nii sügav auk, et see ulatub lihani ning näpp hakkab veritsema, pärast mida paigaldatakse lahtisele haavale kunstküüs.
*Küüne alt viilitakse puuriga nahad veriseks.
*Klient saab sõimata kui julgeb öelda, et valus on: „No siis pole vaja tulla kui ei kannata. See peabki valus olema.”
*Sõrmest võetakse nii kõvasti kinni, et vereringe jäävat seisma.
*Küüne kuju ja välimus ei vasta mitte mingisugustele standarditele. Küüs justkui meenutaks kuumaastikku, on äärtest, keskelt ja otstest liiga paks, laguneb kiiresti ning tulevad sageli 2-3 päeva jooksul maha.
*Kasutatud tööriistu ja tööpindu (sageli verega kokku puutunud) ei puhastata ega desinfitseerita enamjaolt kas mitte kunagi või ebapiisavalt ning seda sageli ka valede vahenditega.
See nimekiri jätkuks veelgi, sest kahjuks kliendi teadlikkus ja julgus küsida ning enda õigusi nõuda jäävad halvale teenindusele alla. Kliendil on õigus teenindajat teavitada ebamugavustest ja ebarahuldava tulemuse eest mitte tasudes või nõuda raha tagastamist.
Vastus küsimusele, kas ilu nõuab valu on üheselt „EI!”. Kõik geelitehnoloogial (ega ka akrüül- ja kangastehnoloogal) põhinevad kunstküüne liigid ei pea ega tohigi tekitada kliendile valu, ebamugavust, alandust ja piinlikkust. Klient saab eeltööna uurida küünetehniku tausta, vaadata pilte tehtud töödest või küsida muljeid teistelt klientidelt. Teenuse hind sealjuure s ei pruugi kvaliteedi osas mitte mingit rolli mängida.
Halva teeninduse puhul oleks soovitatav koheselt pöörduda professionaali poole, kes jagab vastavalt olukorrale soovitusi, kuidas rikutud küünte ja näppudega edasi toimida. Paljud kliendid aga kohtuvad järgmise probleemiga – professionaalne teenindus on liiga kallis. Õiglast teenindust 10-15€ eest leida on keeruline ning siinkohal tasuks mõelda, kas soodne hind kaalub tervist kahjustava protseduuri üles?
Taskukohase hinna otsingutel peaks jälgima järgmisi olulisi punkte:
*Küünetehnik – tema tase, kogemused ja oskused.
*Kvaliteetne töö – korrektne, ilus, vastavalt kliendi soovile .
*Valutu protseduur – ei mingit verd, haigusi ega kuudepikkust paranemist .
*Töökoha puhtus – tööpind, vahendid ja tööriistad peaksid alati tolmuvabad ja puhtad olema.
*Ajaline limiit – on üsna tavaline, et geelküünte hooldus kestab 2-3h olenevalt kliendi soovidest .
*Erisoovid – näiteks maalingud või käsitsi ritta seatud suurel hulgal kristallide paigaldamine võtab kaua aega ja ei jää tavaliselt just kõige odavama hinnaklassi piiresse.
Erisoovide puhul võiks tehnikut sellest eelnevalt teavitada, et saaks arvestada ajakuluga. Tahan südamele panna, et kuni on kliente, kes on nõus kohutava teeninduse ja valu eest maksma, leidub ka hulganisti nn „libaküünetehnikuid” ja amatööre. Nemad rikuvad turgu ja põhjustavad suurt peavalu professionaalidele, kes näevad suurt vaeva, et meie naiste kaunid käed taas ilusaks saada.
Allikas: Merlin Russak, küünetehnik
Pilt: http://sheylara.com/images10/0309nails5.jpg
Leave a Reply
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.