Porgandi tervendav omadus on inglaste poolt välja mõeldud müüt

Porgandi tervendav omadusÖeldakse, et porgandite söömine aitab kaasa silmanägemise paranemisele. Tuleb aga välja, et tegelikkuses on tegemist täieliku valega. Sellegipoolest aitas see müüt Teises maailmasõjas kaasa Briti õhuvägede võidule natside üle.

Porgandid sisaldavad teadupoolest palju A-vitamiini ning seepärast aitab porgandite söömine kaasa silmade hea tervise säilitamisele. See aga ei tähenda, et nende juurviljade söömine parandab ka nägemisvõimet. Vastupidi – nägemine ei parane sugugi pelgalt porgandeid näksides. Seega, miks väidetakse meile, et porgandite söömine parandab meie nägemisvõimet?

Maailma Porgandimuuseumi kuraator John Stolarczyki sõnul on tegemist valeliku müüdiga, mis sai alguse Teise maailmasõja ajal kui Natsi-Saksamaa öisel ajal Londonit pommitas. Hoolimata öisest pimedusest õnnestus Briti õhukaitseväel uue radarisüsteemi abil alla tulistada pea kõik Saksamaa pommitajad.

Õhukaitsevägi ei tahtnud, et teised saaksid nende uuest saladuslikust tehnoloogiast aimu ning välja oli vaja mõelda muu põhjus sellele, kuidas suudeti öösel lennukeid nii täpselt alla tulistada. Siin tuligi mängu porgand – täielik vale, mis aitas aga päästa nii Londoni kui ka kogu maailma natside türanniast, andes samal ajal porganditele spetsialiseerunud ettevõtetele väärt turundusnipi järgnevateks aastakümneteks.

Allikas: Gizmodo

Foto: http://1.bp.blogspot.com/-q3czsm223ZA/TcjaijqrmeI/AAAAAAAAACY/q7oG6CAhMnc/s1600/carrotsfv.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply