Ära raiska aega!

Aeg – see salapärane mõiste defineerimaks inimeste elu. Aeg ei ole käegakatsutav ega visuaalselt nähtav. Ometi on see aga igal pool ja alati inimeste mõtetes.

Proovi kujutada ette elu ilma ajata. Arvatavasti sa ei saa. Sa tead, mis kuu hetkel on, mis aasta, mis päev. Lisaks on kellad ja kalendrid pea kõikjal.

Sa tead, kuna pead tööle minema, õhtusöögi valmistama, kinno minema. Kuid kõik muu elustik sinu ümber ignoreerib aega. Linnud ei jää hiljaks. Koer ei tõsta uhkelt käppa ja ei vaata sealt kella. Põdra peale ei vihastata, kui ta unustab sinu sünnipäeva.

Aeg on väga erinev mõiste ning iga elusolend mõistab ja hindab seda erisuguselt. Inimeste jaoks on see aga oluline, sest meie sõltume ajast. Seetõttu oleme ka ainukesed olendid, kes kardavad, et aeg saab otsa.

Ajaveeb Inspiratsioon on pannud kokku inspireeriva video ajast.

Aeg. Kujutlege, et olemas on pank, mis igal hommikul kannab teie arvele 86 400 eurot (ööpäevas on 86 400 sekundit – toim). Tingimus aga on, et eelmise päeva ülejääki ei kanta järgmisesse päeva. Summa, mis õhtuks on kasutamata jäänud, kustutatakse teie arvelt. Mida teie sellisel juhul teeksite? Muidugi püüaksite ära kasutada iga viimase kui sendi.

Igaühel meist on selline pank ja selline arve – selle nimi on aeg. Igaks ööpäevaks antakse meile 86 400 sekundit ja iga päeva lõpuks on aeg, mida me ei investeerinud, jäädavalt kadunud. Ülejääki ei kanta järgmisesse päeva, puudujääk pole samuti lubatud.

Iga päev avaneb sulle uus konto. Igal õhtul tühistatakse möödunud päeva jääk. See, mis sa enda kontolt kasutamata jätad, jääbki kasutamata. Mingit tagasipöördumist ei ole. Ka homse arvelt ei saa midagi kasutada. Sul on võimalik elada ainult tänases päevases ja kasutada tänast kontot. Kasuta ja investeeri targalt iga päeva, et see tooks sulle võimalikult palju rõõmu, edu ja tervist.

Mis maksab üks aasta? Seda küsi üliõpilaselt, kellel jäi napilt diplom saamata.

Mis maksab üks kuu? Seda küsi emalt, kes sünnitas enneaegse lapse.

Mis maksab üks nädal? Seda küsi nädalalehe toimetajalt.

Mis maksab üks tund? Seda küsi armastajatelt, kes igatsevad kokkusaamist.

Mis maksab üks minut? Seda küsi inimeselt, kes jäi just rongist maha.

Mis maksab üks sekund? Seda küsi inimeselt, kes pääses napilt liiklusõnnetusest.

Mis maksab üks millisekund? Seda küsi sportlaselt, kes võitis olümpiamedali.

Hinda iga hetke, kell tiksub, võta tänasest parim ja pea meeles, et aeg ei oota kedagi.  /…/ Võta enda kõige tähtsam projekt. Suuna kogu energia ja kirg sellesse ja hakka tegutsema. Kohe. Praegu.

Allikad: InspiratsioonDavidIcke

Be the first to comment

Leave a Reply