Mida tähendab auto miniliising ja mis on selle eelised?

Pikaajaline autorent

Tänapäeva elu on dünaamiline, muutused toimuvad ruttu ja nendega toimetulek on võtmetähtsusega nii üksikisiku kui ettevõtte jaoks. Kes on paindlik ja kohaneb muutustega kiiremini, saab konkurentsis olulise eelise.

Transpordi valdkonnas, pidades silmas just väiketransporti, on ootamatutes olukordades operatiivne ja ökonoomne lahendus miniliising ehk pikaajaline autorent.

Pikaajaline autorent annab piisavalt kindlustunnet, et tarvilikul hetkel on olemas just minu vajadustele sobiv transpordivahend – olgu selleks siis sõiduauto, väikebuss või näiteks kaubik.
Teisalt jällegi ei seo pikaajaline autorent kohustusena kapitali, mida saab paralleelselt auto rentimisega kasutada ära ettevõtluses, pere eelarves või kasvõi puhkuseks. Krediidiasutuste silmis ei ole miniliising püsikohustus, mida peaks näiteks laenu taotlemisel arvesse võtma.

Miniliising võimaldab valida sobiva sõiduki just selleks ajaks, kui seda tarvis on. Kui ettevõtte tegevusalast tulenevalt on mõni periood intensiivsem, näiteks läheb suvel kauba vedamiseks vaja täiendavat veojõudu, siis pikaajaline rent annabki vabaduse võtta masin ainult kolmeks-neljaks suvekuuks. Kui töökoormus muutub, saab renditud masina muretult tagastada ning siis vajaduse tekkides uuesti rendile võtta. See ongi paindlikkus, mis loob võimalusi ja annab vabadust olla minekuvalmis täpselt siis, kui vaja. Ei mingeid pikaajalisi kohustusi ega ala- või ülerakendatud ressursse.

Miniliising tuleb ka soodsam, kui rentida auto päeva-, paari- või isegi nädalakaupa. Samas on kõik rendikulud kohe täpselt teada ja autoga seotud muud kulud (peale kütusekulu) pikaajalise rendimaksega kaetud.

Näiteks OÜ ProRent pakutav miniliisiingu makse katab kõik auto korraliste hooldustega seotud kulud, vabatahtliku liikluskindlustuse ja kaskokindlustuse. Kui rendiperioodi sisse jääb kohustuslik hooajaline rehvivahetus, siis on ka see ProRendi poolt korraldatud ja rendimakse sisse arvestatud.

Täiendavat meelerahu pakub teadmine, et kui sõidukit tabab tehniline rike või see satub avariisse, mille tagajärjel vajab auto remonti, siis pikaajalise autorendi klienti ootab sellistel puhkudel asendusauto. Samuti abistatakse rentnikku asjaajamistes kindlustusfirmaga ja pakutakse ööpäevaringset autoabiteenust.

Auto miniliising on igati mugav ja muretu lahendus nii eraisikutele kui ettevõtjatele. Ükski sõit ei jää tegemata ega ükski asi ajamata!