Eestlane või mitte-eestlane?

Eestlane või mitte-eestlane?William Shakespeare’i näidendis “Hamlet” on monoloogist dilemma elu ja surma üle. Sellest on inspireeritud ka alljärgnev paroodia Eestis elamise või siit lahkumise üle.

Eestlane või mitte-eestlane? See on küsimus! Mis oleks üllam: hinges taluda madalaid palku, mida kõrged härrad paiskavad… või asjad nurka visates siit lõplikult kaduda? Soome, Venemaale.

Muud midagi! Sest nõnda kadudes kaoks stress ja kõik need tuhat häiret, mis meie keha valitsuselt pärib. See oleks lõpp, mis nii valulikult on ihaldatav. Soome, Venemaale? Jah, Soome! Võib-olla Venemaalegi.

Siin ongi konks! Sest see, mis vimm meil selles Putini riigis võib tulla kui Eesti möllu-puntrast pääseme, see paneb kõhklema. Siin peitub põhjus, miks Eestis on hea elada.

Kes taluks elektrienergia kõrgeid hindu ja vabaturgu, Ansipi kalkust, tavatut sarkasmi, põlatud naabrivalvet, inimeste häbelikkust ja võimu jultumust ning karvaseid käsi, mis röövivad taskust iga viimase kui sendi kui ennast vabastada võiks lahkumisega?!

Kes koormat kannaks ja hariks ning kaitseks meie isamaad kui lootus välismaal – seal imelises paradiisis, kust ükski eestlane tagasi ei tahaks tulla – ei rabaks tahet, mis pigem talub tuntud halba kui pigem pageb teiste, võõraste külje alla?

Nii kaalutlus teeb pelgureiks meid kõiki ja loomulikust lahkumise ideest saab nukra mõtte pidur, et jätame selle maa, mille eest räsisime ja võitlesime aastaid… aga ikkagi!

Foto: Mind Blowing Picture

Be the first to comment

Leave a Reply