Egiptuse kadunud püramiidid

Egiptuse kadunud püramiididEgiptusest avastati huvipakkuvad moodustised, mille näol võib olla tegemist aastatuhandeid kadunud olnud püramiididega. Kuigi erinevad dokumendid ja faktid räägivad selle poolt, siis ei ole arheoloogide sõnul tegemist millegi muu kui looduslike kaljupaljanditega.

Huvitavaid struktuure märgati esimest korda 2012. aastal, kui amatöörarheoloog Angela Micoli kasutas Google Earthi virtuaalset gloobust Maa vaatamiseks. Asudes üksteisest ligikaudu 90 miili kaugusel, märkas Micoli aerofotol kahte võimalikku püramiidikompleksi, mis paiknesid õhupildistusel intrigeeriva orientatsiooniga ebatavaliste küngastena.

Faiyumi oaas, kus kunagi elasid vanad egiptlased, paljastas neljakülgse 150 jalga laia kärbitud künka ning veel kolm väiksemat kalmet. Teine asupaik, mis on Niiluse-äärsest Abu Sidhumi ääres vaid 12 miili kaugusel, tegi ilmsiks veel kaks suurt ja kaks väikest küngast.

Esimesena Discovery Newsi poolt avaldatud informatsioon kogus laialdase meediatähelepanu ning palju kriitikat. Geo- ja arheoloogid jätsid Micoli poolt nimetatud Google Earthi anomaaliad tähelepanuta ja ütlesid, et tegemist on tuule poolt formeeritud looduslike kivimoodustistega, mis on sealsetes kõrbedes väga levinud. Micoliga võttis seejärel ühendust üks Egiptuse kollektsionääridest paar, kes väitis, et neil on olulisi ajaloolisi viiteid mõlema koha kohta. Endise Omaani suursaadiku Medhat Kamal El-Kady ja tema advokaadist abikaasa Haidy Farouk Abdel-Hamidi kollektsioonis on rohkem kui 34 kaarti ja 12 vana dokumenti, mis toetavad kadunud püramiidide olemasolu.

Kui abielupaari väiteid uskuda, siis viitavad kolm kaarti, mis pärinevad aastatest 1753 kuni 1880, just Faiyumi lähedal asuvale paigale. Nii kaardid kui ka neid puudutavad dokumendid viitavad kahe maetud püramiidi olemasolule, mis lisanduvad praegustele teadaolevatele püramiididele El-Lahounis ja Hawaras. Kuigi Faiyumi läheduses asuvat piirkonda ei ole veel uuritud, siis Abu Sidhumi lähedal on juba toimunud esimene ekspeditsioon.

Micoli sõnul andis El-Kady ja Farouki kaartide ja dokumentide võrdlemini intrigeerivat informatsiooni. Kahtlustades, et künkad ongi iidse päritoluga, püüdsid kohalikud end ühte neist sisse kaevata. Kaevetööd ebaõnnestusid tugeva kivimi tõttu, mis võib Micoli sõnul olla graniit. Samuti usub naine, et suurte küngaste all on tõepoolest peidus püramiidid. Nende kohal kasutatud metallidetektor andis märku metalli olemasolust ja näitas kätte ka põhja poole suunduva tunneli asukoha.

Ekspeditsiooniga tegelev meeskond usub, et lisaks kahele suurele ja väiksemale künkale Abu Sidhumis paljastab piirkond veel ühe templi või kunagise elupaiga, sest küngaste kõrvalt nähtub veel rida moodustisi, mis arvatakse olevat vanade egiptlaste hauakambrid. Micoli eesmärk on minna Egiptusesse koos USA teadlaste ja kaamerameestega, tõestamaks et tegemist on tõepoolest kadunud püramiidide kompleksiga.

Allikas: http://topinfopost.com/2013/07/18/pyramids-hidden-in-satellite-images

Foto: http://i2.wp.com/topinfopost.com/wpcontent/uploads/2013/07/6.jpg?resize=660%2C433

Be the first to comment

Leave a Reply