Ehitajad unustasid pilvelõhkujasse lifti lisada

Ehitajad unustasidVahel võib liigne ambitsioon tuua pigem kahju kui kasu. Eks rahvatarkuski ütleb, et uhkus ajab upakile. Nii juhtus Hispaanias, kus ehitati küll algselt plaanitud pilvelõhkuja, kuid hiljem avastati, et lift on puudu.

Intempo nime kandev pilvelõhkuja Benidormi linnas Hispaanias pidi sümboliseerima lootust ja heaolu, näitamaks ülejäänud maailmale, et linn on viimaks välja tulnud finantskriisist. Kahjuks unustasid ehitajad linna meistriteosele lisada lifti, millega inimesed hoone ülemistele korrustele pääseksid.

Algselt oli pilvelõhkuja planeeritud 20 korruse kõrguseks, kuid arendajad muutusid liiga ambitsioonikaks ning kõrgendasid hoonet, millel on nüüd 47 korrust ja 269 korterit. Liigse uhkuse käigus jäeti kahe silma vahele „pisidetail”. Hoone esialgsesse põhiplaani oli loomulikult sisse planeeritud ka lift, kuid hoone kõrgemaks tegemisel ei tulnud keegi selle peale, et ka kogu liftisüsteem tuleb ümber kavandada. Nüüd ei ole 47-korruselises majas enam lifti ega ruumi selle lisamiseks.

Linna uhkest sümboolsest hoonest sai tahtmatult hoopis häbiplekk, millega arhitektid enam tegemist teha ei taha ning hoone edasine saatus on veel teadmata.

Allikas ja foto: http://gizmodo.com/the-builders-of-this-spanish-skyscraper-forgot-the-elev-1065152844

Be the first to comment

Leave a Reply