Elu saladused: mida teha, et iga päev oleks parim päev elus?

Elu saladused“Sõnadesse tihendatud kavatsused kannavad endas maagilist väge.” – Deepak Chopra; arst ja kirjanik.

Selleks, et näha ja kogeda enda elu kõige maagilisemat ja parimat päeva, ole selle päeva eest tänulik juba enne selle läbielamist! Et päev tuleks imeline ja hea, mõtle läbi selle päeva plaanid ja et need korda läheks, ütle enne maagiline sõna „tänan”. Seda on väga lihtne teha ja võtab vaid mõne minuti.

Kui sa ei usu, et suudad enda päeva nii sügavalt muuta, siis mõtle mõne päeva peale, mil ärkasid hommikul mornina või pahas tujus. Sa alustasid päeva ja üks asi teise järel kukkus halvasti välja, kuni sa päeva lõpus hüüatasid kui neetult halb see päev oli – nagu oleks kõik halb juhuslikult juhtunud. Tegelikult oli halva päeva ainus põhjus see, et sa võtsid enda hommikuse halva tuju endaga kaasa ja sinu halb tuju põhjustas selle, et üksteise järel läksid kõik asjad untsu.

Isegi halva tujuga ärkamine pole juhus, sest see tähendab, et läksid magama, mõeldes millestki negatiivselt, võib-olla ise sellest aru saamata. Seepärast soovitan alati enne magamaminekut, mõelda päeva peale ning mõelda välja 10 parimat asja, mis päeva jooksul juhtus ning see hulgas valida sealt parim välja.

Selleks, et sul oleks maagiline päev, pead sa end tundma hästi. Ma ei tea mitte midagi muud peale tänulikkuse, mis sinu tuju kohe heaks teeks. Olgu sul selleks päevaks mis tahes plaanid, näiteks reisimine, koosolek, tööga seotud ülesanne, lõuna, harjutamine, keemilises puhastuses käimine, sport, teatrisseminek, sõbraga kohtumine, jooga, kodu koristamine või toiduainete ostmine – tee tänasest päevast maagiline päev, öeldes „tänan” iga kord kui miski läheb hästi, enne kui selle läbi elad! Kui kuulud nende hulka, kes panevad endale kirja, mida teha tuleb, siis võid nimekirja vaadates olla tänulik iga asja eest, mis hästi läheb! Ükskõik, kas teed seda maagilist harjutust mõttes või paberil, kõige tähtsam on, et tunneksid iga kavatsuse või tegevuse puhul – tulemus on parim võimalikest.

Kui sa kasutad tänulikkust enne, et sul oleks maagiline päev, siis kustutab see ootamatud probleemid või raskused enne kui need juhtuvad. Mida rohkem sa seda maagilist harjutust teed, seda paremad saavad sinu päevad olema ja nii väikesed kui tähtsad asjad sinu elus lähevad elus hästi. Konarused silenevad ja masendavate või murettekitavate asjade asemel voolab sinu päevadesse maagia ning kõik tundub toimivat nagu võluväel, väiksema pingutuseta, muretsemiseta, stressita ja palju rõõmsamalt.

Kui ma esimest korda hakkasin kasutama tänulikkust, et saada endale maagiline päev, siis ütlesin „tänan” enne iga tegevust, mida mulle teha ei meeldinud. Üks sellistest asjadest oli supermarketis käimine. Päeva algul ütlesin maagilised sõnad „Suur tänu kerge ja rõõmsa poeskäigu eest.” Mul polnud aimugi, kuidas võiks supermarketis käimine olla minu jaoks kerge ja rõõmus, aga ma tundsin selle eest nii palju tänulikkust kui suutsin. Tänulikkuse maagilise väe tulemusena sain ma parkimiskoha kohe ukse juurde. Seejärel kohtasin kahte sõpra. Üht neist polnud ma kaua aega näinud ja me läksime pärast poeskäimist koos lõunale. Teine sõber, keda nägin, rääkis mulle suurepärasest ja odavast tolmuimejast, millest olin ammu unistanud. Supermarketis torkas kõik, mida osta tahtsin, maagilisel moel kohe silma; kõik oli riiulil olemas; üks toode teise järel osutus soodushinnaga müügis olevaks. Ja kui ma pärast rekordiliselt kiiret ostlemist kassajärjekorra lõppu olin seismas, tehti veel üks kassa lahti ja mul paluti sinna minna. Kui müüja minu ostud kassast läbi las , küsis ta nagu välguna selgest taevast, kas mul patareisid pole vaja. Need olid asjad, mille olin ostmata unustanud! Seekordne poeskäik oli rohkem kui kerge ja rõõmus – see oli täiesti maagiline!

Hommikul kulub vaid mõni minut, et kasutada tänulikkust ja saada maagiline päev, väljendades tänu sündmuste eest, mis päeval ees seisavad – ainuüksi see harjutus muudab kogu sinu päeva. Et päev kujuneks maagiliseks, mõtle ärgates enne voodist tõusmist, duši all käies ja riietudes selle päeva plaanidele ja täna selle eest, et need kõik läheksid suurepäraselt. Ära unusta teha seda harjutust päeva algul ja ühe terviliku seansina. Tööta mõttes läbi plaanid, mis sul on hommikuks, päevaks, õhtuks, kuni magamaminekuni. Iga plaani või sündmuse üle mõeldes ütle maagiline sõna „tänan”  ja kujuta ette, et ütled seda ka päeva lõpus, olles tohutult tänulik, sest päev läks suurepäraselt.

Sa võid kasutada nii palju ülivõrdeid kui tahad, et tunda end veel tänulikumana. See harjutus on veel võimsam, kui saad öelda maagilise sõna iga kogemuse puhul valjusti, aga kui sa ei saa seda valjusti öelda, siis ütle seda mõttes. Pärast seda, kui oled kasutanud tänulikkuse maagilist väge iga eesootava ülesande ja sündmuse puhul, lõpeta harjutus, öeldes järgmist: „Ja tänan heade uudiste eest, mis ma täna saan!” Igal hommikul, kui lõpetan tänulikkuse kasutamise maagilise päeva saamiseks, tänan ma tingimata suurepäraste uudiste eest, mis ma sel päeval saan. Selle tulemusena saan praegu suurepäraseid uudiseid palju rohkem kui ei eales varem. Üks nädal teise järel, üks päev teise järel saan häid uudiseid. Iga kord saan ka mõne suurepärase uudisekillu, mille eest eriti tänulik ja põnevil olla, sest tean, et kasutasin nende enda juurde toomiseks tänulikkuse maagilist väge, ja seejärel saabuvad veelgi paremad uudised. Kui tahad rohkem häid uudiseid kui eales varem oled saanud, siis käi minu jälgedes!

Be the first to comment

Leave a Reply