FBI on välja arendanud tehnoloogia, mis võimaldab neil aktiveerida telefonide ja sülearvutite mikrofonid, ilma et kasutajad sellest teadlikud oleksid. Meie asukoht ei ole oluline, tehnoloogia võimaldab mikreid ka kaugustest aktiveerida. See tähendab, et meie vestlusi on võimalik pealt kuulata ja lindistada kas või teiselt poolt maakera.
FBI arendab välja uusi häkkimisvahendeid, et aktiveerida telefonides asuvaid mikrofone eesmärgiga lindistada vestlusi. Seda kõike saab teha ka sülearvutites, ilma et kasutaja sellest teadlik oleks. Android-telefonide mikrofone valdav Google Inc. keeldus väiteid kommenteerimast.
FBI büroo kasutab eelnimetatud tüüpilist häkkimisviisi juhtudel, mis on seotud eelkõige organiseeritud kuritegevusega, lastepornograafiaga või terrorismiga. FBI on selliseid meetodeid kasutanud ja välja arendanud juba aastakümneid.
Alates 2005. aastast kasutab FBI nn Web Bugs‘e, mis võimaldavad arvutitelt koguda külastatud internetiaadresse, nimekirja arvutis kasutusel olevatest programmidest jms. Näiteks kasutas FBI vastavat meetodit 2007. aastal, jälgimaks isikut, kes tunnistati hiljem süüdi Washingtoni pommiähvarduste korraldamise eest.
FBI võtab tööle spetsiifiliste häkkimisoskustega inimesed, varustades neid vastavate töövahenditega, mis võimaldavad jälgimistööd teha. Neid vahendeid kasutatakse vaid juhul, kui teised jälgimisseadmed ei anna soovitud tulemusi.
USA jälgimistehnoloogiad on sattunud suure kontrolli alla pärast seda, kui avalikustati andmete kogumine NSA poolt. Põhiline osa NSA poolt kogutud andmetest on suunatud miljonitele ameeriklastele, kuid endise USA ametniku sõnul on õiguskaitseorganite tegevus suunatud peamiselt üksikutele konkreetsetele juhtumitele ning seda rakendatakse väga säästlikult.
Allikad: http://www.businessinsider.com/the-fbi-is-terrified-of-hackers-and-it-employs-them-2013-8; http://aboriginalpress.wordpress.com/2013/08/02/fbi-taps-hacker-tactics-to-spy-on-suspects-wsj-com
Leave a Reply
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.