Mis on „Floating”?

”Floating” on võimalus võtta aeg maha ja leida mõned minutid enese jaoks. Võimalus astuda korraks välismaailmast sisemaailma, avada uks heade ideede ja loovuse juurde, raputada maha võõras ja leida üles oma.

Praktilisest küljest on Floating keskkond: üks kamber, milles on soolane vesi, mis Sind kannab ja milles hõljud; pimedus – kui Sa nii soovid – ja vaikus, mis puhata laseb ja võimaldab meelel avada uusi uksi. Ühtlane temperatuur kambris kaotab piiri vee ja õhu vahel ning laseb segamatult lõõgastuda.

Nimi floating on alternatiivnimi teaduslikule nimele REST (ingl Restricted Environmental Stimulation Technique). Floating-kambri leiutas doktor John C. Lilly 1954. aastal. Tema katsetas ja kasutas kambrit isiklikult ja kirjutas sellest mitu huvitavat raamatut. Praegusel ajal on kambrite kasutusala väga lai. Näiteks kasutatakse floating‘ut meditatsiooni ja lõdvestuse jaoks ning samuti alternatiivmeditsiinis.

„Minu arvates on floating-kamber lausa hädavajalik vahend, mille abil vabaneda kiiresti ja lihtsalt igapäevastest tegemistest ja tihedast suhtlemisest tekkinud koormast. Floating-sessioon on äärmiselt värskendav ja rahustav kogemus. Kui aga keegi tahab midagi enamat, siis on piirideks vaid inimese enda kujutlusvõime… 

… ja mõistusemaailmas piire ei olegi.“  – Dr John C. Lilly

Be the first to comment

Leave a Reply