Fukushima tuumajaama radiatsioonitase on 18 korda kõrgem kui arvati

Fukushima tuumajaama radiatsioonitaseFukushima tuumajaama eest vastutav TEPCO (Tokyo Electric Power Company) teavitas, et radiatsioonitase tuumajaama mahutite juures on 18 korda kõrgem kui varasemalt raporteeritud. Veidi positiivsem, kuid siiski meelehärmi tekitav uudis on see, et enam ei leki mahutitest välja radioaktiivset vett.

TEPCO teavitas, et nende mõõtmiste järgi on radiatsioonitase jäätmete mahutite juures 1800 millisiivertit ühe tunni kohta. 22. augustil oli radiatsioonitase samas kohas 100 millisiivertit – s.o 18 korda väiksem. Radiatsioonitaseme tõusu põhjus ei ole teada, kuid TEPCO sõnul võis see tuleneda sellest, et kasutusele võeti uus kõrgemat radiatsioonitaset mõõta võimaldav tehnika.

Jaapan oli käesoleva aasta juulikuus sunnitud nimetama Fukushima tuumajaama katastroofi ohtlikuks selle suure lekkekoguse tõttu ning pidi paluma välisabi veel suurema katastroofi ärahoidmiseks. Ekspertide sõnul oli välise abi vajadus selge juba katastroofi algusest saadik, kuid seni proovisid Jaapani ametnikud ja vastutav firma tõestada, et saavad ise hakkama.

Tegemist pole kitsalt Jaapani probleemiga, sest kuigi osa radioaktiivseid elemente suudab end pinnasest välja filtreerida, jõuab osa neist ka põhjavette ja sealt edasi ookeanisse. Ookeanis kuhjuvad need aga mereandidesse ning jõuavad nii lõpuks ka inimese toidulauale.

Allikas: The Verge, Top Information Post

Foto: http://www.agoracosmopolitan.com/news-img/maximum/8761.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply