Hämmastavad asjad, mida 3D-printeriga luua saab

3D-printerTundub, et 3D-printimine ei tunne piire. Alustades puuduvate kehaosade asendamisega ja kütusekulu vähendamisega ning hoolitsedes selle eest, et sa ei pea oma iPhone’i enam käes hoidma. Siin on mõned hämmastavad asjad, mis on läbi 3D-printimise juba võimalikuks saanud ja asjad, mis ootavad meid alles ees. New York City lagunevad linnaosad

Mõned New Yorgi piirkonnad toetuvad veel vaid lagunevatele ja mädanevatele vaiadele ning kokku kukkudes on neil oht otse jõkke suubuda. Itaalia firma D-Shape arvab, et on leidnud probleemile lahenduse. Linna poolt korraldatud rahastuse võitnud projekti idee seisneb lagunevate vaiade skaneerimises. Vajalikud ja puuduolevad osad prinditakse nende toestuseks välja ja veetakse kohale täispuhutavatel parvedel. Lagunevate osade väljavahetamisega prognoosib D-Shape säästa linnale tagasihoidlikud 2,9 miljardit dollarit remondikulusid.

Maavälised asualad

Olemasolevate struktuuride tugevdamine on üks asi, aga uute struktuuride loomine hoopis teine. Kas viimast on võimalik saavutada ka 3D-printimisega? Euroopa Kosmoseagentuuri arvates on see võimalik, kasutades selleks kuu pinda ja kuult pärit mulda.

ESA teeb koostööd arhitektidega, et selgitada välja, kas 3D-printereid on võimalik kasutada kuubaasi ehitamiseks. Sellisel juhul tuleks maalt saata kosmosesse palju vähem materjale ning astronautidel oleks võimalus end mikrometeoroidide ja kosmosekiirguse eest peita.

Kingad

Inimesed võivad, kuid ei pruugi küsida, kust sa oma jalatsid said, aga kui keegi seda siiski tegema peaks, saab öelda, et need on pärit Amsterdamist, kus disainer Alan Nguyen neid 3D-printeriga välja trükib.

Transport

Jim Kor Winnipegist arendab välja autosid, mis on kokku pandud 3D-printeriga prinditud osadest. Urbee Car’i Facebooki lehelt võib lugeda, et auto mahutab mugavalt kaks täiskasvanud inimest ja koera.

Kehaosad

2012. aastal kasutas Belgia firma LayerWise 3D-printimist, et valmistada 83-aastasele madalmaalasele titaaniumist alalõua implantaat. Sellest ajast saadik on 3D-printimist kasutatud nii kehasiseste kui ka -väliste proteeside valmistamiseks. Käesoleva aasta veebruaris kasutasid Michigani Ülikooli teadlased valudes piinleva lapse kopsutoru avatuna hoidmiseks 3D-printeriga trükitud hingamistoru.

Ja kui vähihaige Eric Moger kaotas kasvaja eemaldamise tõttu suure tüki oma näost, asendasid Suurbritannia arstid puuduva osa 3D-prinditud proteesiga.

Toit

NASA stipendeeris 125,000 dollariga SMRC (Systems and Materials Research Corporation) teadlast Anjan Contractorit, et viimane arendaks välja 3D-printeri, mis kas või pitsat printides on mõeldud eelkõige astronautide toitmiseks ja maailma näljahäda kustutamiseks. No pressure or anything.

Käsirelvad

Firma nimega Defense konstrueeris ja tegi allalaadimisega kättesaadavaks 3D-trükitud plastrelvade kontseptsioonid, mis küll USA sunnil internetist eelmisel kuul eemaldada tuli. Sellest hoolimata on kontseptsiooni levik kiirenenud failijagamise veebilehel The Pirate Bay.

Samal ajal on aga aina rohkem inimesi liikunud firma jälgedes ning loonud uusi ja veel paremaid relvajooniseid. Plastikrelvad ei meenuta küll traditsioonilist relva, aga üks plagiaator suutis veel hiljuti tulistada vähemalt üheksa lasku.

3D printimisega eestis on võimalik tutvuda siin

Allikas: http://www.globalpost.com/dispatch/news/business/technology/130523/3d-printers-possibilities

Be the first to comment

Leave a Reply