Hiinast tellimine ja Hiina netipoed – tänu internetile on see muutunud igapäevaseks

Hiinast tellimine

Kui Eesti ja Euroopa turg väikeseks jääb, ei jää muud üle, kui võtta ette Hiina netipoed ning asuda sealt poolt maakera kaupu tellima. Hiinast kauba tellimine on tänu internetile ning rohketele erinevatele veebipoodidele väga lihtsaks muutunud.

Hiinast tellimine käib sama lihtsalt nagu ükskõik millise Eesti veebipoe kasutamine. Pärast sobiva kauba leidmist, selle ostukorvi lisamist ning ostu eest tasumist, paneb müüja kauba posti ning see saadetakse sinu poole teele. Kel on soovi, siis võimalik on ka Hiina posti jälgimine ning sealt saab selge pildi, kui kiiresti kaup Eesti poole liigub. Reeglina Hiina veebipoed muret ei valmista. Kuigi kaup tuleb sõna otses mõttes teisest maailma otsast, siis müüjad on ausad ning kaup korralik. Hiina internetipoed pistavad rinda karmi konkurentsiga ning läbilöömine toimub kvaliteetse toote ning rahulolevate klientide abil. Kui toodetega rahule ei jääda, unustatakse Hiinast kauba tellimine kiirelt ja leitakse uued ja usaldusväärsemad veebilehed.

Telli Hiina kõige suurema tootevalikuga e-poest Aliexpressist!

Hiinast tellimise head ja vead

Hiinast tellimine on soodsam tavaliselt kahel põhjusel. Esmalt seetõttu, et kuna Hiinas on odavad tööjõukulud ja sa tellid otse tootjalt, siis jäävad ära igasugused vahemeestele mõeldud tasud. Teiseks võib toode olla tunduvalt odavam siis, kui originaalkauba asemel on müügil mõne tuntud kaubamärgi järgi tehtud toode. Mitmed Hiina netipoed ei näe seda probleemina, aga ostjal tasub silmad lahti hoida ning kui sa näed värsket iPhone’i müügil ülihea hinnaga, siis veendu, et tegu on ikkagi originaaltootega.

Veana võib välja tuua selle, et võib lisanduda Hiinast tellides tollimaks. Kuna Hiinast kauba tellimine tähendab seda, et sa saad paki väljastpoolt Euroopa Liitu, siis saadetise väärtuse maksuvaba piirmäära (piirmäär sõltub sellest, kas saatja on eraisik või äriühing) ületamisel on vaja veidi tolliprotseduuridega tegeleda. Iseenesest pole neis midagi keerulist, kuid hea on teada, et olenevalt paki väärtusest tuleb arvestada ka 20% käibemaksu ja võimalik, et ka 0-17% tollimaksuga. Juhul kui sa otsustad tolliprotseduuridega mitte tegeleda, siis sa oma tellitud toodet kätte ei saa.