Instagram – uus tase fotograafias?

InstagramInstagram on eelkõige nutitelefonidele mõeldud rakendus, millega saab teha fotosid või videoklippe, lisades neile erinevaid filtreid; jagada tehtut suhtlusvõrgustikes teiste kasutajatega ning loodut vaadata, hinnata ja kommenteerida. Kes siis Instagrami ei teaks?

Wikipedia andmeil on Instagrami loojateks Kevin Systrom ja Mike Krieger. Rakendus lasti välja 2010. aastal ning esimesed 100 miljonit kasutajat sai Instagram juba 2012. aastal.

Fotograafid on järjest enam hakanud arutlema ja mõtlema selle üle, mis saab fotograafia tulevikust. Tehnika, sealhulgas ka fototehnika, areneb jõudsalt edasi, kuid kogu maailm liigub lihtsuse poole, märksõnadega „kiiremini” ja „mugavamalt”. Seega tekib küsimus, kas sellised nutiseadmete lisad söövad välja fotograafia sellisel tasemel nagu see täna on. Videograafid selle üle –  vähemalt hetkel – veel ei kurda.

Teisalt leidub inimesi, kes ütlevad, et Instagrami näol on tegemist uue tasemega fotograafias. Midagi, mille abil saavad kõik kerge vaevaga luua suurepäraseid fotosid või videoklippe. Instagram tekitab inimestes huvi fotograafia vastu, samas annab ka võimaluse jagada elus toimuvat nii pildis kui videos.

Mida arvad Sina Instagramist – kui tihti ja kas üldse seda kasutad? Milline võiks olla tulevik foto- ja videomaailmas, arvestades tohutul kiirusel arenevaid tehnoloogiaid? 

Logo: http://www.logotypes101.com/logos/382/2BB2590D8ED729FB03902A7E073D073A/instagram_lo

Be the first to comment

Leave a Reply