Kas narkot saab liiga kergelt kätte?

Kas narkot saab liiga kergelt kätte?TV3 uudiste krimirubriigis kinnitas narkotalituse juht aine liiga kerget kättesaadavust. Jäin tema sõnadele teisest vaatenurgast mõtlema – liiga kerge kättesaadavus viib ju hinna alla. Nii jääb ülemaailmselt tolereeritud narkoparunitel kasum saamata. Ma pole kunagi uskunud, et ülemaailma narkokaubandus käib vaid inimmuulade abil. Et miljardeid tonne liigutatakse vaid kellegi kehaõõnsusi transpordiks kasutades.

Pigem on inimestega vedu meedia lollitamiseks üles puhutud. Kui pisut vandenõuteoorikut mängida, siis reaalselt peavad kogused sisse tulema suurte merekonteineritega ning mängus on nii toll kui ka riiklikud sadamad.

Siiani käivad arutelud parvlaev Estonia tegeliku põhjalaskmise põhjuse ümber. Ühel hetkel söödeti meedia hambusse „saladusena“ lekkinud keelatud sõjatehnika vedu. Reaalselt võis ka tookord magusat ja hirmkallist narkokraami seal suurtes kogustes vedada.

Tihti paneb muigama, kuidas suvaline inimene leiab diileri vähese vaevaga. Politsei aga otsib ja tuulab hambad ristis, et mingitki kogust kätte saada. Kui suur on nende reaalne huvi tõsiseid tegijaid kätte saada? Siis jäävad kellelgi kusagil miljardid teenimata, kui kraanid kinni keeratakse.

Kurioosiumina on teada, kuidas USA väed kaitsevad Afganistaanis ja mujal oopiumikasvatajaid. Meedia jaoks kõlab vabandus järgmiselt: nad on ju vaesed talupojad ja peavad millegagi leiva lauale teenima… Kõlab veidralt, eks?

Samal ajal liiguvad oopiumiäris meeletud summad ja keegi võtab mõnusa koorese kasumi sealt pealt. Lausa nii koorese kasumi, et kinni saavad makstud kogu maailma tollid ja laevasadamad. Kaup muudkui ringleb ning politsei kui selline pigem kontrollib hinna püsimist, kui reaalselt tahab tõkestada narko levikut rahva seas.

Teada on, et rikaste ja ilusate meelelahutuse sekka kuulub kvaliteet- uimasti kokaiin. Seda ei saa võrrelda kuskil Kopli liinide all hereoiini ja muid kahtlasi aineid süstiva seltskonnaga. Kokaiin lisab eliidi pidudele erilist vürtsi ning viib nad trippima teise reaalsusesse. Kõik muud raha eest pakutavad mõnud on heal järjel elajate jaoks ammendunud. Villad, jahid, sportautod, kaunid naised ja igakülgsed mõnud muutuvad aja jooksul aina üksluisemaks ning eredaid elamusi tuleb mujalt otsida. Ja aine peab ringlema.

Allikas: TV3 uudised

Foto: http://clenbuterolweightloss.blogetery.com/files/2012/08/Avoid-drugs.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply