Kosmosekookidest, kanepitoitudest ja muust*

KosmosekookidestKas kosmosekook on kook, mida pugivad kaaluta olekus kõrgete (sõjaväeliste) autasudega onud või on see maius, mille koostisosad sisaldavad kannabinoide ja osta saab seda mõnel pool, nt Hollandis nn kohvipoest nimega COFFEE SHOP, – ja seda ilma väsitavat kosmosetreeningprogrammi läbimata.

Tekib küsimus, et milleks süüa kümnete kilomeetrite kõrgusel sinna hirmkallilt transporditud plekituubist marmelaadi ja ekstrakte, kui normaalkõrgusel maiustades võib lennata „kõrgustesse“!

Kosmosetoitudest rääkides meenub teatud põlvkonnale eelkõige Põltsamaal toodetud tuubis marmelaad vahva nimega „Kosmos“. Võime uhkustada, et Eestimaise ajaloolise kombinaadi unikaalsed tooted muutsid esimestena orbiidile lennanute meeled magusaks ja kõhud punni, kaasmaalastele, kellele on õnne olnud nimetatut maitsešedöövrit seespidiselt manustada, meenub tõenäoliselt mõnus punasesõstramarmelaadi hapukas maitse lisaks värskendav sõõm plekimaitselist tuubi. Peale marmelaadi täitsid koha tuubilises tootevalikus (ainult) kosmonautidele ka näiteks borš, pasteet, kohupiimakreem, erinevad marjaekstraktid ja alla sai seda kõike loputada kohviga ja sedagi loomulikult otse tuubist.

Nendes kahtlastes kohtades aga kus Põltsamaad ei teata, meenutavad kosmosetoidud siiski hoopis midagi muud. Madalmaade Kuningriik, mis on kuulus näiliselt leebe suhtumise üle visuaalselt nõgese välimusega taime ja sellest tehtud toodetesse, võib üllatada alternatiivse võimalusega neile, kes ei soovi kopse rikkuda, aga proovida nagu tahaks. Kohvipoe heauskne külastaja saab suhu pista toiduaineid, mille üheks koostisosaks võivad olla kannabinoidid. Kes veel ei tea, siis kannabinoidid omakorda võivad aga tekitada ajus mitmesuguseid keemilisi reaktsioone.

Kosmoseainest vähem või rohkem pungil koogid, biskviidid, šokolaadi-, piparmündi- või pulgalutsikommid – kõik mõeldud lustiliseks ajaveetmiseks. Räägitakse, et mõju võibolla tugevam ja kesta kauem ning ei kahjusta kopse ja muid hingamisteede organeid. Kuigi kanepiõli kasutatakse väidetavalt edukalt ka dieettoitudes, on siiski kaheldav, et need suured hulgad kalorid, mida maiustuste söömisel sisse kühveldate, niisama lihtsalt õhku haituvad.

Vilkad kondiitrid võivad puistata teie koogikesse poole kuni grammi kallist meditsiinilist ainet.

Soovi korral võib valmistada ka kanepitaimeleotist alkoholina alkoholi baasil, sest kanepitaimevaigud lahustuvad edukalt sellises keskkonnas.

(Talu)võid koos taime(vaikude)ga kuumutades poevad kannabinoidid või sisse, sellist võid saia peale määrides sealt aga edasi juba otse teie kahe kõrva vahele!

Huvitav, kui ühel päeval tulevikus oleks ka Eestimaisel kliendil võimalik supermarketist muretseda emba kumba tooterühma, kas siis põltsamaalikke marmelaade või hollandi kohvipoe valikut, milline näeks siis välja ostukorv?

*NB! Lugu on pelgalt informatiivne ja lapsed, kindlasti ärge seda kodus järgi tehke!

Eesti vabariigi seadused ei soosi kanepiga kokkupuutumist kohe üldse, kõige leebem karistus omatarbimise tõestamise korral väidetavalt kopsakas rahatrahv ja pealegi on tegemist ikkagi kõrvalmõjusid tekitava floora esindajaga, jäägem siiski oblikate ja spinati juurde.

Foto: www.tarbja24.ee

Be the first to comment

Leave a Reply