Kui massiivne lõhe tegelikult rikaste ja vaeste vahel on?

Kuigi elame reaalsuses, võib sellest arusaamine vahel väga raskeks osutuda. Paljudel inimestel puudub reaalne teadmine selle kohta, kui suur lõhe tegelikult rikaste ja vaeste vahel on. Kui ameeriklastelt seda küsiti, arvati vastusena, et see ei saa kuigi suur olla. Asjatundjad ja ka rikkad inimesed ise aga teavad, et see on kõigest illusioon karmi reaalsuse kõrval.

Eestikeelsete subtiitritega video paneb vaeste ja rikaste vahelise tegeliku lõhe õigesse konteksti, näidates graafiliselt kui palju rohkem omavad Ameerika rikkamad inimesed. Inimesed arvavad, et lõhe ei ole väga suur ning üleminek vaestelt rikastele kulgeb sujuvalt. Tegeliku rikkuse jaotumise skaala näitab, et vaeseid ameeriklasi pole sklaalal isegi näha. Nad on ligilähedal peenraha juures ning keskklassi pole vaestest võimalik eristadagi. Samal ajal ei mahu 2-5% rikastest inimestest skaalale äragi.

„Ma olen kindel, et paljud rikkad inimesed töötavad tulemuste nimel väga palju, kuid kas sa tõesti arvad, et suurfirma omanik töötab 380 korda rohkem kui tavatöötaja? Keskpalgaga tööl olev inimene peab töötama terve kuu, et teenida summa, mille firmaomanik teenib ühe tunniga.”

Allikas: YouTube

Be the first to comment

Leave a Reply