Kuidas raisatakse sadu miljoneid eurosid Eesti rahva raha

Eesti rahva rahaJuhan Parts on kui Eduard Bornhöhe teosest välja hüpanud humoorikas tegelaskuju Jaan Tatikas – leiutaja, kes sarnaselt Juhan Partsile üritas ehitada lennumasinat, kuid ebaõnnestus kohutavalt, ning jällegi sarnaselt Partsile ei lasknud ta ennast pidevatest ebaõnnestumistest häirida ja jätkas innukalt uute leiutiste loomist. Paraku ei saa Partsi äpardumisi läbi huumori vaadata, sest tema eksimused maksame kinni meie, Eesti maksumaksjad.

Miks on ikka veel majandus- ja kommunikatsiooniministrina ametis Juhan Parts – mees, kes on ennekõike rahvale tuntuks saanud oma tegudega, mis on viinud eesti rahva raha üksikute ettevõtjate pangaarvetele. Kui te veel tema vägitegudega kursis ei ole või on need vähese meediatähelepanuga ära ununenud, siis need on härra Partsi mõned kergemad äpardused: 2010. aastal survestas Juhan Parts Narva elektrijaamade ehitamist, mille rahastus tuleks riigilt. Elektrijaamade ehitamine iseenesest halb ei ole, kuid antud olukorras selgus, et elektrijaamu, mille kogumaksumus ületab ligi 1 miljard eurot, ei ole Eestil üldse vaja. Kas riigis, kus iga viies laps läheb õhtul tühja kõhuga magama, on vaja investeerida selline summa, ja veel ebavajalikesse projektidesse?

Lisaks sellele, et härra Parts rahva rahaga elektrijaamu ehitab, milles toodetud elektri me pärast arvete näol veel kinni ka maksame, tasus Parts kõikide lennukompanii Estonian Air viimaste aastate äperduste eest. Nimelt on Partsi eestvedamisel süstitud Estonian Airi kümneid miljoneid eurosid rahva raha. Nimetatud rahasüstid läksid aga legendaarse Tero Taskila eestvedamisel tuulde ja kogu protsess käivitati uuesti. Rahvale ei anna seda raha paraku keegi tagasi.

Juhan Partsi üks viimase aja lõbusamaid seiku oli Elektrituru avamine, kus ta väitis järgmist: “Loomulikult on igasugune hinnatõus ebameeldiv, kuid Eesti enda elektrituru avamine ja elektrienergia eest õige hinna maksmine on pikemas perspektiivis nii väiketarbijale kui ka Eesti majanduse konkurentsivõimele ja arengule kasulik.” Selline oli tema seisukoht veel kolm kuud tagasi. Nüüd aga süüdistab Juhan Parts hinnatõusus, mille põhjustaja ja pooldaja ta alles hiljuti ise oli, hüsteeriliselt kõiki teisi. Hämmastav silmakirjalikkus.

Niisiis, see elektriarve, mis iga kuu meie postkasti laekub, on tegelikust olukorrast kordades väiksem. Tegelikkuses oleme maksude kaudu välja käinud üüratuid summasid, aga mitte kedagi ei näi see huvitavat. Olenemata sellest, kui suur on sinu elektriarve, kõrget hinda oleme maksnud kõik ja teeme seda ka edaspidi, kui me absoluutselt mingisugust olukorraga rahulolematust välja ei näita.

Huvitav on vaadata, kuidas mõni mees võib tuulde lasta miljardeid eurosid, samal ajal kui teine kukutatakse puldist paarikümne eurose möödapaneku pärast.

Be the first to comment

Leave a Reply