Kuidas sisustada kodu piiratud eelarvega?

liendileht

Uue kodu sisustamine võtab palju aega ning võib kulutada väga suure osa meie rahalistest ressurssidest. Hea uudis on see, et see ei pea nii olema! Nii maja kui korterit saab sisustada ka piiratud eelarvega nii, et väljanägemises ei ole ole tehtud järeleandmisi. Jagame enda soovitusi, kuidas planeerida kodu sisustamist väikeste vahenditega.

Koosta eelarve!

Kõige aluseks on eelarve, mõtle esmalt välja, kui palju sa oled valmis kulutama kodu sisustamise peale. Seejärel pane kirja kõik, mida on vaja soetada – sellesse nimekirja peaksid jõudma kõik kulud, ka need, mis pealtnäha võivad tunduda mitte olulised.

Järgmiseks sammuks proovi lisada orienteeruv maksumus iga kululiigi taha. Kui sa ei tea kõikide kulude maksumusi, siis uuri hindasid erinevatest poodidest. Mitmeid sisustustooteid leiad näiteks järgmistest kohtadest: JYSK, Magaziin jt.

Kui maksumused on lisatud, vaata, kas mahud kõigega enda eelarvesse. Kui peaks juhtuma, et see nii ei ole, siis tuleb leida nutikaid lahendusi, et sisustada unistuste kodu. Neid nutikaid lahendusi, millega oma eelarvet kokku hoida, tutvustame järgmistes punktides. Jätka lugemist ka siis, kui sul on piisav eelarve olemas, sest iga säästetud euro pealt saad soetada midagi muud ja meelepärast enda uude koju!

Ole leidlik ja nutikas!

Kas kõike, mis sa enda ostunimekirja lisasid, on sul ikka päriselt vaja? Vaata oma nimekiri niimoodi üle, et saaksid eemaldad asjad, mida sa tegelikult ei vaja või mida sa saaksid lahendad hoopiski mõnel muul viisil, näiteks nagu ise tehes.

Kui oled õnnistatud kuldsete kätega, siis kasuta oma annet ära ja ehita ise mõni mööbliese. Näiteks saab suhteliselt kerge vaevaga teha endale lihtsama laua, pingi või kapi. Samuti saab õmmelda omanäoliseid dekoratiivpatjade katteid või kardinaid, mis annavad karakterit kogu interjöörile. Selliste nutikate lahendustega, ei pea sa soetama disainmööblit, mis iga külastajat ahhetama paneb, vaid saad seda teha teisi sisustuselemente ära kasutades. Bauhaus pakub laias valikus materjale ja tooteid, mida vajad ise tegemiseks.

Taaskasuta!

Avasta taaskasutuspoed ja surfa kõikvõimalikes portaalides, kus inimesed kauplevad kasutatud asjadega. Taaskasutus on väga hea viis, kuidas säästa, ja ka väga hea võimalus, kuidas soetada enda koju asju, mida teistel ei ole.

Kasutatud asjade poodidest võid leida põnevaid dekoratsioone kui ka vana mööblit, mis on vastupidav ja sobilik edaspidiseks kasutamiseks. Kui leiad mööblit, mis on tõesti vana, siis saad sellest luua kogu toa tõelise magneti või korrastada seda restaureerides.
Uute ja vanade esemete kombineerimine annab ruumile omapärase ja väga stiilse väljanägemise.

Jahi häid pakkumisi!

Erinevad poeketid pakuvad pidevalt erinevaid soodustusi toodetele. Ole kursis, millal ja millised sooduspakkumised kehtivad ning vaata, kas leiad selle hulgast endale vajaliku. Kui sa ei ole veel sisustus- või ehituspoodide püsiklient, siis soovitame hakata, sest paljud poed annavad lisasoodustusi klientidele, kes omavad nende kliendikaarti. Lisaks saad tellida parimad pakkumised otse e-mailile ja olla kogu aeg kursis sellega, mida hea hinnaga on võimalik soetada.

Mõned soodustused võivad tunduda pealtnäha madalad, kuid kogu kodu sisustamisel on kulud üpriski suured ning seetõttu annab täiesti arvestatava kokkuhoiu ka väikseim soodustus.

Piiratud eelarvega tegutsemine on aeganõudev, kuid põnev protsess. Usu, et see kõik on seda väärt, sest sul on võimalus sisustada omanäoline ja kaunis kodu, millesugust kellelgi teisel ei ole. Ole nutikas!