Maailma kõige erilisem hotell – jäähotell

Maailma kõige erilisem hotellTänapäeva hotelliturul pakutakse üha enam eksklusiivseid võimalusi ööbimiseks. Üheks selliseks on kindlasti Põhja-Rootsis Jukkasjärvis paiknev hotell, mis on ehitatud vaid jääst ja lumest.

Reisides erinevatesse riikidesse peatuvad inimesed kindlasti väga paljudes erinevates ööbimiskohtades nagu näiteks kämpingud, sõprade juures, hostelid, telgid või hotellid. Mõnedele nõustuvad vaid kõikide mugavustega ööbimispaigaga, teised aga piirduvad minimaalsete nõudmistega. Viimasel ajal on aga üha erilisemaks muutunud pakkuda eksklusiivseid ja ainulaadseid elamusi ka hotelliturul. Üheks eriliseks hotelliks on Põhja-Rootsis Kiruna linna lähedal paiknev Jukkasjärvi jäähotell.

Jäähotell on ehitatud nagu nimigi ütleb täielikult jääst ning seetõttu on tegemist hooajalise ettevõtmisega. Jäähotelli idee tekkelugu ulatub juba 1980. aastate lõpust ja 1990. aastate algusesse. Nimelt toimus Jukkasjärvi külas ( elanikke umbes 500-600 ringis), mis asub Tornio jõe kallastel jääskulptuurivõistlusi ja ka näitusi.  1990. aastal korraldas prantsuse kunstnik Jannot Derit’ maalide näituse, mille tarvis ehitas valmis jääst silinderja iglu. Peale näitust jäi see ehitis alles ning kuna ükskord pärast polnud rakendimatkajatel Jukkasjärvis ühtegi vaba ööbimispaika leida, siis otsustasid külastajad ööbida selles jääst iglus põhjapõtrade nahkade vahel. Sellest saigi alguse jäähotelli idee.

Jäähotelli ehitamiseks varutakse külmadesse angaarladudesse Tornio jõele tekkinud paksu kristallselget jääd juba alates märtsikuust, mis lõigatakse valmis spetsiaalsete jäälõikamiseks valmistatud saagidega. Hotelli enda ehitus toimub mitmes etapis alates novembri lõpust või detsembrikuust vastavalt külmale. Täielikult valminud ehitis on avatud  jaanuari algusest. Jukkasjärvi jäähotelli ehitamiseks kulub iga aasta 9,1 tonni jääd ja 27,2 tonni lund. Ruumi on selles erilises hotellis aga enam kui 6000 ruutmeetrit ning tube on seal umbes 100 külastajale. Mida aga veel saab leida Jukkasjärvi jäähotellist? Nii nagu korralikus ööbimispaigas olema peab on ka siin olemas pesemisvõimalused koos saunaga, hotelli registreerimispunkt, baar, restoran ning nautlejatele isegi erilised sviidid. Lisaks paikneb kompleksis ka kirik, kus toimuvad ka abielulaulatused ja suur saal mõne ürituse näiteks kontserdite, diskode läbiviimiseks. Olgu väljas ilm milline tahes, igatahes on selles ehitises temperatuur püsivalt -5 kraadi.

Hotellitoas on hubane valgustus, jääst kujundatud voodi, mida katavad põhjapõdranahad ning magamiskotid. Kogu hotellis on turvasüsteem ja tuletõrjesignalisatsioon, igas ruumis on ka spetsiaalne ventilatsioon. Lisaks pakutakse ööbijatele ka nn külmarohtu väikese napsi näol. Kui see kõik aga inimesele ei sobi, siis majutatakse ta jäähotelli kõrval asuvasse tavahotelli.

Hoolimata eksklusiivsusest ja sellest tulenevalt ka küllaltki krõbedatest majutushindadest, mis algavad 1150 SEK-ist ja lõpevad 4400 SEK-iga, on soovijaid iga aasta väga palju ning seetõttu tuleb endale ööbimine juba varakult broneerida. Hotell töötab olenevalt külmadest ilmadest märtsini ning soojade ilmade tulles sulab ta tagasi Tornio jõe voogudesse.

Allikad: www.rootsi.postimees.ee, www.en.wikipedia.org, www.youtube.com, www.icehotel.com

Foto: www.golotheblog.wordpress.com

 

Be the first to comment

Leave a Reply