Mida ja miks – suurtele meestele rõivastumisest

Riietumine ja oma igapäevaste rõivaste valimine ei tohiks olla keeruline protsess. Ka suuremat kasvu mehed ei pea selles osas tegema järeleandmisi.Meeste rõivad

Kõige lihtsam moodus sobiva lõike leidmiseks oma kehatüübile on natuke rohkem aega poes veeta ja erinevaid riideid lihtsalt selga proovida. Mugavust saab testida proovimise käigus end natuke rohkem liigutades – proovikabiinis ja selle ümbruses pole keelatud veel ostmata tootega ringi liikuda. Pükste puhul tuleb kindlasti istuda ja jälgida, kuidas nad pingule tõmbuvad (kas jääb piisavalt ruumi sinna kuhu vaja on). Tähele peaks panema ka püksisääre pikkust – seistes ja istudes see muutub. Särkide ja erinevate pluuside proovimisel tasub käsi liigutada veendumaks käiste pikkuse sobivuses ja selles, kas turja peale jääb liikumiseks piisavalt ruumi. Üleriiete puhul, eriti talveriiete juures, kehtib reegel, et sinna alla peab veel midagi mahtuma (kampsun, pintsak, pusa). Seetõttu ostetakse üleriided tavaliselt number suuremad.

Üldine mudel sobivate lõigete valimiseks on igas suuruses inimestele sama. Suuremat kasvu mehed peaks aga ka vaatama, kas sissevõtted on õigete kohtade peal, et riie ei jääks mõnest kohast liiga kotti hoidma või vastupidi, õmblusi kuskilt liiga pingule ei tõmbaks. Arvestada tuleb ka materjaliga, sest mõned kangad kipuvad pärast esimest pesu veidi kokku tõmbama. Rõivas peaks seljas olema võimalikult paras, sest riie, mis on liiga suur, tekitab nii-öelda telgiefekti ja ei näe seljas ilus välja. Suurt kasvu mehed peaks vältima ka väga suuri mustreid (nt T-särkidel). Kasuks tulevad vertikaalsed triibud (aga kindlasti mitte horisontaalsed).

Kui sobiv tegumood on leitud, on edasine juba lihtne- tuleb see lihtsalt meelde jätta ja edaspidi on vaja ainult erinevaid materjale ja värvitoone omavahel kombineerida. Riideid ei pea kapis olema palju. Piisab vaid, kui nad on kvaliteetsed ja kandjale mugavad. Meestel võiks olla vähemalt üks korralik must, tumesinine või tumehall ülikond. Teksapükse vähemalt kaks paari, mõned korralikud triiksärgid. Kui põhielemendid on kapis olemas, on oma igapäevast stiili juba märksa lihtsam muuta. Samu teksaseid saab kasvõi nädal aega kanda, kui vahetada vaid särki, lisades või ära võttes pintsakut. Meeste puhul töötab hästi ka mitme omavahel sobiva kingapaari ja vöö (soovitavalt nahast) vahetamine. Kui töökeskkond on mugavamat tüüpi, tasub soetada erinevat värvi T-särke. Ametlikumas keskkonnas töötades tasuks kanda triiksärki ja lipsu (ka lipse peaks mehel olema mitu).

Riided peavad omavahel kvaliteedi poolest sobima: T-särgi ja teksade juurde ei sobi nahkkingad ja pintsaku juurde ei kanta sporditosse.

Ülikond peaks mehel olema kallim ja väga kvaliteetne. Igapäevasemad riided võib valida vastavalt oma võimalustele. Näiteks on suuremat kasvu meestel võimalik tellida moodsaid ja kvaliteetseid rõivaid internetist:

Suured Riided – www.motleydenim.ee

Be the first to comment

Leave a Reply