Milline on maailma kõige turvalisem uks

turvalised uksed

Öeldakse et innovatsiooni ning leiutamise aluseks on vajadus. Võimalik, et seetõttu ei olnudki New Atlase meeskond üllatunud, kui 1. augustil 2006. aastal said nad e-maili just Bogotas paiknevast firmast TechnoImport. Bogota on ühe maailma kõige karmima riigi, Colombia, pealinnaks ning on loogiline, et asukohast tulenev vajadus on põhjuseks, miks TechnoImport on loonud enda sõnutsi maailma kõige turvalisema kodudele mõeldud ukse. 2500 dollari eest saad sa selle tipptasemel ukse koos kõigi tehnoloogiliste lisadega.

Eestis tõenäoliselt nii suurt summat esiukse eest välja käima ei pea ning Haapsalu Uksetehase kodulehelt leiad uksed, mis on kõik väga turvalised. Aga vaatame nüüd lähemalt, mis see maailma kõige turvalisem uks endast ette kujutab.

See uks peab kõigele vastu

Terasuks on kuulikindel (uks suudab peatada Magnum 57 kuuli), tulekindel, seda ei anna ketaslõikuri ega keevitamisevahenditega hävitada ning see paneb vastu ka plahvatusele. Uksel on kaks mootorit, mis garanteerivad 30 000 avanemist ning uks lukustub kõigis neljas küljes, kokku kümnest kohast. Isegi biomeetriline ukselukk on hulga intelligentsem kui tavaliselt – nimelt on see lukk disainitud selliselt, et lisaks õigele sõrmejäljele tunneb see ära ka selle, kas sõrmes on olemas verevarustus. Kui maailmale tutvustati esimesi sõrmejäljelugejaga lukke, leidsid kurjategijad kiiresti lukust möödapääsu. Nad lõikasid oma ohvril sõrme otsast ning kasutasid siis sõrmejäljelugejat. Uue põlvkonna sõrmejäljelugejaga see variant enam läbi ei lähe.

Ukse turvalisuse astmeks on määratud tase 3 ning see on tõeliselt soomustatud mitme lukusüsteemiga leiutis. Seda on võimalik avada kiibiga võtme, puldi ja sõrmejälje abil ning alarmsüsteem on võimalik desarmeerida kaugjuhtimise abil. Kui uks suletakse, siis löögisensor käsib lukusüsteemil uks lukku keerata.

Uksele on võimalik lisada ka kaamera ning programmeerida see selliselt, et kui keegi ukse taga kella helistab või uks avatakse, saadetakse e-mailile pilt inimesest, kes seda tegi.

Ja muidugi, kõige parem on see, et ukse saab teha igas suuruses ja igat värvi, mis garanteerib ukse sobivuse ülejäänud majaga. Võimalik on ka juba olemasoleva ukse olulisemad iludetailid uuele turvauksele üle kanda. Praeguseks on maailma turvalisema ukse kasutusse võtnud näiteks Colombia president ning arvukad saatkonnad.

TechnoImport on huvitatud ka rahvusvaheliste partnerite leidmisest ning muidugi, kel huvi enda kodule selline uks lisada, võib nendega ühendust võtta.