Milline on hea artikkel ja kuidas seda koostada?

Milline on hea artikkelHea artikkel algab alati lugejaid meelitava pealkirjaga. Pealkiri peab olema lühikene, kuid tabav. Kindlasti peab pealkiri paljastama teema, et lugejad ei peaks hiljem pettuma.

Artikli sisu

Kõige tähtsam on artikli sisu. See kas meeldib inimestele – ja nad jagavad seda – või mitte. Mida parem on artikli sisu, seda suurem võimalus on, et artikkel hakkab levima ja sinu heaks töötama. Hea sisu tähendab, et artikkel on informatiivne, faktirohke ja paeluv. Samuti on oluline, et tekst oleks kirjutatud grammatiliselt korrektses keeles ning seda on lihtne lugeda. Lihtne lugemine tähendab seda, et ei kasutataks liialt keerulisi termineid, vaid räägitaks inimkeeli teema ka teistele lahti.

Kõige parema sisu loovad just need teemad, mille vastu on ka sinul endal kirg. Neid teemasid tunned läbi ja lõhki, mistõttu mõistad üldjuhul ka selle teema lugejaskonda ning oskad arvata, millistele inimestele kirjutama hakkad.

Püstita probleem ning jaga lahendusi ja nõuandeid. Anna inimestele edasi enda teadmisi, sest kindlasti on keegi, kes neid just praegu internetist taga otsib. Sedasi kasvatad inimestes usaldust – seda muidugi juhul, kui sa ikka tead, millest räägid. Hästi kirjutatud artikkel pakub lugejale tõelist väärtust ning selle kaudu positsioneerib autor end valdkonna eksperdiks. Teadupoolest usaldavad inimesed eksperte. Kui ma näiteks ei tea mõne tootevaldkonna kohta kuigi palju, aga tean kedagi, kes on selle valdkonna ekspert, siis pole tema järgi kuigi raske enda ostuotsust teha.

Palju on ka teemased, mis tekitavad inimestes vastuolu. Selle tagajärjena hakatakse artiklit kommenteerima, mis ei ole aga sugugi halb, sest sotsiaalne postitus tähendab autorile otsingumootoris paremat positsiooni. Siinkohal soovitaks kirjutamist alustada vähem vastuolulistel teemadel, sest tegemist võib olla libeda teega. Kes aga juba piire tunnevad, siis neid on saatnud edu.

Kindlasti avalda teema kohta ka enda arvamust ning ära unusta artiklit rikastada ka pildi ja/või videoga. Kasutades kellegi teise pilte, videosid või mõtteid, tuleb sellele artiklis kindlasti viidata. Lähene kirjutamisele innovaatiliselt ning võta endale aega, sest head ideed ei tule hetkega. Libedat sulge!

Foto: http://blog.logmycalls.com/Portals/155740/images/content-marketing1.png

Be the first to comment

Leave a Reply