Mis õieti Süürias toimub ning miks keegi sellele tähelepanu ei pööra

Mis õieti Süürias toimubSamal ajal kui ameeriklaste tähelepanu on suunatud poplaulja Miley Cyruse hiljutisele perverssele esitusele MTV muusikavideote autasustamisel, peab USA valitsus plaane Süüria ründamiseks ning presidendi kukutamiseks. Esimene rünnak võib toimuda juba täna õhtul.

26. augustil teavitas USA välisminister John Kerry, et neil on ümberlükkamatut informatsiooni selle kohta, et Bashar al-Assadi režiim lasi käiku keemiarelva, mille läbi sai opositsiooni teatel surma 1300 inimest. „Tegemist oli andestamatu ja õudustäratava teoga Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimi poolt,“ ütles Kerry erakorralisel pressikonverentsil ja lisas, et viimasel nädalal nähtu peaks kogu maailma südametunnistust šokeerima.

Tänaseks on USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa sõjavägi positsioonil ja valmis otsekohe ründama, kui selleks käsk antakse. President Barack Obamal on täna õhtul esimene võimalus lasta käiku Süüriale keemiarelvade kasutamise eest kavandatav karistusaktsioon. Varjatud tõde on aga see, et Süüria valitsus ei kasutanud keemiarelvi enda inimeste vastu ning tegemist on pelgalt lääne poolt tekitatud ettekäändega, et kontrollida järjekordset Lähis-Ida riiki.

„Me kordame, et keemiarelvi kasutasid terrorirühmitused koos USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa abiga. See peab lõppema,” ütles Süüria asevälisminister Faisal al-Maqdad. „See tähendab, et samu keemiarelvi kasutavad samad rühmitused peagi ka Euroopa inimeste vastu,” lisas ta. ÜRO kohtumisel lausus Süüria suursaadik Bashar al-Jaafari, et Süüria on süüdi lavastatud ning lääneriigid ja Türgi on võimaldanud terroristlikel rühmitustel rajada Türgi territooriumile keemiarelvalabori, mis võimaldab mässajatel tuua relvi Süüriasse ja neid seal kasutada.

Süüria president Assad tõi intervjuu käigus välja järgneva: „Kuidas on võimalik, et riik kasutab keemiarelvi või ükskõik millist massihävitusrelva seal, kus on riigi sõjaväejõud? See on ennekuulmatu!” Samuti on avalikustatud mitmeid videosid, kus on näha, et mässajad on need, kes Süürias keemiarelvi kasutavad, mitte valitsus.

Tegemist on USA valitsuse järjekordse plaaniga hävitada ühe Lähis-Ida riigi valitsus ning võtta selle üle kontroll. Peamine asitõend, miks USA valitsus arvab, et Assadi režiim kasutas enda rahva vastu keemiarelvi, on asjaolu, et USA luureteenistus kuulas pealt Süüria kaitseministeeriumi ametiisiku kõnet keemiarelvaüksuse juhiga.

Täna õhtul või hiljemalt selle nädala lõpul võivad USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa Süüriat rünnata, kuid enamike (sh meedia) tähelepanu on suunatud hoopis nädalavahetusel toimunud MTV muusikavideote auhindade jagamisele. Paljudele jääb arusaamatuks, kuidas sai Disney filmide sõbralikust kangelasest Miley Cyrusest selline ebasünnis ja lõdva püksirihmaga laulja, kui samal ajal on maailmas üles kerkimas uus sõda, mis maksab tuhandeid inimelusid ning nõrgestab riigi majandust tohutult. Kas geniaalne ning kaastundetu plaan või puhas kokkusattumus? Edasist maailmaasjade käiku näitab ainult aeg.

Allikad: WNDForeign PolicyVanglaplaneet.eeTelegramPravda

Foto: http://images.sodahead.com/polls/003893601/miley-cyrus-syria-117635080808_xlarge.png

Be the first to comment

Leave a Reply