Naljamehed on jätnud NSAst järele vaid häbipleki

NaljamehedKui endine CIA töötaja Edward Snowden käesoleva aasta kevadel luuresaladusi lekitas, sai suure tähelepanu osaliseks USA Riiklik Julgeolekuagentuur (NSA). Algselt salgas USA kodanike massilise jälgimise maha, kuid rahva suure vastupanu tõttu ei jäänud riigil muud üle kui seda tunnistada. Nüüd on NSA imagost järel vaid suur häbiplekk. Järgnevalt ongi välja toodud mõned naljaheited USA Riikliku Julgeolekuagentuuri üle.

Sotsiaalvõrgustik nimega PRSM

Grupp inimesi on loonud uue sotsiaalvõrgustiku nimega PRSM (NSA-l on luureprogramm nimega PRISM), kus kasutajad ei pea ise midagi postitama, vaid lehekülg teeb seda nende eest. PRSM kogub informatsiooni kõigist sotsiaalvõrgustikest, kus kasutaja end registreerinud on ning lisaks veel erinevatelt internetiteenuste pakkujatelt ja e-posti kontode haldajatelt. PRSM on suunatud küll eelkõige USA kodanikele, kuid teistele on avatud beetaprogramm, mille kaudu saab enda infot NSA töötajatega jagada. Nagu nende endi leheküljel seisab: „Ära enam iial muretse, et midagi jääb jagamata. Sa saad teada isegi enda vanaema kohta.” Vaata PRSMi lehekülge siit.

T-särgid, mille logo meenutab NSA oma

LibertyManiacs.com disainis T-särgi, mille logo sarnaneb NSA omale ja kus on kirjas: „Salvestab, kui sa magad.” Lisaks on logo all tekst: „NSA – ainuke osa valitsusest, mis tegelikult inimesi kuulab.” Särgi häbistava, kuid väga tabava teksti ja NSA omale sarnaneva logo tõttu käskis julgeolekuagentuur särgid poest eemaldada. LibertyManiacs.com’i juhataja jäi positiivseks ning ütles, et tal oli võimalus olla esimene inimene, kes sai veto USA Riiklikult Julgeolekuagentuurilt nalja tegemise eest. Vaata NSAd parodeerivat särki siit.

NSA skannerite rivist välja viimine

Julgeolekuagentuur väitis algselt, et nemad ei loe ühtegi meili, vaid kasutavad spetsiaalset arvutiprogrammi, mis otsib kindlaid sõnu (nt pomm, lennuk, pilvelõhkuja jne), et teada saada, kas tegemist võiks olla terroriohuga. Loodigi lehekülg trollthensa.com, et viia NSA programm rivist välja. Leheküljele oli valmis kirjutatud meil, milles oli laialdaselt igasuguseid „ohtlikke sõnu” kasutatud. Külastajatel paluti kindlal kellaajal see meil teistele edasi saata, et katsetada NSA arvutite võimsust.

NSA agendi parodeerimine

Ühendriikide tuntud koomik Tom Mabe käis tänaval ringi ning kuulas NSA eeskujul inimesi pealt. Nimelt kehastus Mabe ülikonnas agendiks, kes käib suure mikrofoni ja kõrvaklappidega ringi ning asub jälitama telefoni kasutavaid või vestlevaid kodanikke. Pahastele reaktsioonidele vastab ta, et on NSAst ning et valitsus ei vaevu enam varjamagi, et inimeste järele pidevalt luuratakse ning et nüüd lindistavad nad kõike avalikult. Vaata humoorikat videot siit.

Nende ja enamate naljadega on USA Riiklikust Julgeolekuagentuurist alles vaid häbiväärne plekk, mis – peab tunnistama – on „väga hea kuulaja” ning „alati toeks” üksikutele inimestele, kellel pole vestluskaaslast. Võta telefon või kirjuta kiri ja tead alati, et keegi teisel pool näeb või kuuleb sind.

Allikad: PRSMKahvelWNDtrollthensa.com, YouTubeTelegram

Foto: http://randomstory.org/wp-content/uploads/2013/07/30.jpg

 

Be the first to comment

Leave a Reply