NASA teadlased avastasid roosa planeedi

NASA teadlased avastasid roosa planeediAstronoomid avastasid Maast ligikaudu 57 valgusaasta kauguselt uue hiiglasliku roosat värvi planeedi. Tegemist on teise planeediga, mida täheteadlased on selle erilise värvuse tõttu eriti hoolikalt uurinud.

Ainuüksi selle planeedi leidmine oleks olnud märkimisväärne, kuid samuti on märkimisväärne fakt, et avastatud planeet seab kahtluse alla senise planeetide moodustumise teooria.

Planeet nimega GJ 504b on sama suur kui Jupiter, kuid selle mass on mitmeid kordi suurem. Samas on tegemist väikseima planeediga, mida näeb selgelt teleskoopi kasutades ning mille vaatlemiseks ei ole vaja järgida seda varjutavat ematähte.

Jupiteri-suurused planeedid on meie galaktikas üsna tavapärased ning teadlased on väljaspool meie päikesesüsteemi mitmeid selliseid planeete avastanud. Ebatavaline selle planeedi puhul on lisaks selle värvusele asjaolu, et see asub enda tähest 4,5 miljardi miili kaugusel – see on Maa ja Päikese 43,5-kordne vahemaa. Kui planeet asuks meie päikesesüsteemis, oleks see kaugemal kui Neptuuni orbiit.

Astronoomide üheks läbivaimaks probleemiks on praegune teooria selle kohta, kuidas Jupiteri-suurused planeedid moodustuvad. Seda kutsutakse nn tuuma juurdekasvu teooriaks, mille kohaselt tekib planeet pärast tähe moodustumist kosmoseprügist ümbritsetuna. Mingil ajahetkel põrkuvad omavahel komeedid või asteroidid ning tekib veelgi võimsam ja raskem keha. See põrkub omakorda veel teiste kehadega ning tulemusena moodustuvadki massiivsed ja suure massiga planeedid.

Allikas: http://www.disclose.tv/news/NASA_Finds_A_Pink_Planet_That_Challenges_Current_Theories/92251

Foto: http://d38zt8ehae1tnt.cloudfront.net/images/news/700_54253d0a8159c113f12c9b73e6c7fcdb.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply