Puidust voodid on kvaliteetne ja ilus lahendus

tammespoonist voodi - puidust

Voodi on koht, kus veedame kolmandiku oma elust, nii et selle valimisel ei tohiks asja liiga kergelt võtta. Selgeks on saanud juba see, et madrats on vaja hoolega välja valida. Küll ei tohiks aga ka voodiraami kahe silma vahele jätta. Tihtipeale on see isegi tähtsam – korralik voodiraam peab vastu tunduvalt kauem, kui madrats ning toetab ka madratsit oma töö tegemisel.

Tagasi vana toimiva lahenduse poole

Vahepeal muutus väga populaarseks ise voodite tegemine, näiteks euroalustest, või ka väga moodsate lahenduste kasutamine, nagu näiteks erinevat plastsegud või ka lihtsalt madratsi põrandale asetamine. Äraproovitud ja usaldusväärne lahendus on aga puidust voodi. Lühidalt selgitades on puidu eeliseks selle vastupidavus, lihtne hooldus aga ka rohkete erinevate viimistlusvõimaluse valik. Mitte miski ei suuda võistelda juba naturaalselt ilusa ja sooja puiduga.

Klassikaline puitvoodi on detailsete nikerduste ja ornamentidega. Kui tellida voodi eraldi meistrimehe käest, saab tõenäoliselt isegi valida, milliseid kaunistusi ja nikerdusi sooviksid. Aga ka poest leiab lahendusi, mis oma detailsusega toovad igasse magamistuppa killukese luksust ja on kättesaadavad igasuguse eelarvega peredele.

Lakitud ja värvitud kasevineerist voodi SANDRA

kasest voodi puit

Modernsesse magamistuppa sobib näiteks paremini puhta ja sirge joonega puitvoodi. Voodi ilu ei tule mitte nikerdustest, vaid puidumustrist, mis oma tagasihoidlikul kujul siiski silma paistab. Näiteks on kirsipuidu puidusüü võrdlemisi sirgete joontega, nii et see ei riiva silma. Ja kui ka toa ülejäänud disain on minimalistlik ning peaaegu et liiga formaalne, siis piisab voodiraamist, et tuppa niivõrd vajalik hubasus tekitada. Tammepuidust voodi on aga uhke ja selgelt majesteetlik.

Tammespoonist voodi CHICAGO

tammespoonist voodi - puidust

Mida paremini tehtud, seda kauem ka kestab

Täispuidust voodi ehitamisel kasutatakse reeglina kestvaid lahendusi. Kvaliteedimärgiks on naelte, kruvide ja muidugi ka liimi puudumine. Selle asemel kasutatakse voodiosade ühendamiseks näiteks tappe, mis garanteerivad pika kestvuse. Kruvid ja naelad võivad roostetama hakata, liim kuivada ja lahti lüüa aga tapid jäävad sinna, kuhu need pandi. Just tänu sellele lahendusele võib nii mõnigi inimene magada vanaemalt pärandatud uhkes täispuitvoodis. Ära unusta ka voodi juurde valida sobivad voodilinad.

Tänapäevased puitvoodi lahendused ei tähenda aga alati tappe. Õnneks on ka kruvid ning naelad kvaliteetsemaks muutunud, nii et ei pea enam muretsema voodi lagunemise pärast. Voodit, mille osasid saab lahti ja kinni kruvida, on palju kergem ühest kohast teise liigutada, nii et tihedale kolijale oleks see paremaks lahenduseks. Ja kui osta voodi tunnustatud edasimüüjalt, ei pea ka selle lagunemise pärast muret tundma. Eestiski on müügil täispuidust voodi mõõtmetes 160×200 ja voodi mõõtmetes 100×200. Tuleb vaid valik teha ja ära osta.

PERFECT SLEEP by HOME4YOU madratsiga aktaasiast voodi RICHARD

puidust voodi aktaasia