Äsja Venemaal lõppenud G-20 tippkohtumisel ei saanud mitmed riigipead üle ega ümber Süürias toimuvast. Ühelt poolt toetatakse USAd Süüria ründamisel, teisalt jälle mitte. G-20 kohtumise võõrustaja Vladimir Putini sõnul kasutasid keemiarelvi kohalikud mässulised ning tegemist on provokatsiooniga meelitada Süüriasse välisriikide sissetung.
Putin lükkas ümber väited nagu oleks Türgi, Kanada, Saudi-Araabia ja Prantsusmaa USAga „ühel poolel” ja Venemaa, Hiina, India, Indoneesia, Argentiina, Brasiilia, Lõuna-Aafrika Vabariik ja Itaalia „teisel poolel” ning lisas, et ka Suurbritannia peaministri ettepanek Süüriat rünnata ei saanud rahva poolt toetust.
Kui Putinilt küsiti, kas Venemaa aitab Süüriat, oli presidendi vastus positiivne. „Me aitame Süüriat. Teeme seda praegugi, saates sinna sõjavarustust ning tehes koostööd majandusvaldkonnas. Loodame suurendada koostööd ka humanitaarvaldkonnas, et saaksime aidata kohutavas seisus viibivaid süürialasi,” ütles Putin.
Kui USA president Barack Obama ütles, et igasuguse keemiarelvade kasutamise eest tuleb vastutavaid isikuid viivitamatult karistada, sõltumata sellest, mida ÜRO Julgeolekunõukogu väidab, julges Putin vastu vaielda. „Tänapäeval tunnevad väikesed riigid üha rohkem kaitsetust ja kindlusetust. Nii võib tekkida arusaam, et võimsad maailmariigid võivad igal ajal ning neile vabalt valitaval viisil kasutada võimu väiksemate vastu,” teavitas Putin.
G-20 ehk Kahekümne Rahandusministri ja Keskpangajuhi Grupp on 1999. aastal asutatud mitteametlik foorum, mis toob kokku maailma olulisimad tööstus- ja areneva majandusega riigid ning arutab maailmamajanduse stabiilsuse küsimusi. G-20 majandused moodustavad 90% maailma SKTst ja 80% maailma kaubandusest. G-20 elanikud moodustavad maailma rahvastikust 2/3. Tänavune kaheksas tippkohtumine toimus 5.-6. septembril Venemaal Peterburis.
Allikas: Top Information Post, RT
Foto: http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02663/putin_2663190b.jpg
Leave a Reply
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.