Rootsi reporter kahtleb Obama rahupreemia eheduses

Obama rahupreemiaKolmapäeval külastas USA president Barack Obama Rootsit, et keskenduda peamiselt kliimamuutuste ja kaubanduse teemadele. Nagu aga oligi ette arvata, kulutas president suurema osa enda külaskäigust USA Senatis arutlusel olevale Süüria ründamise kava kaitsmisele. Seda eriti siis, kui üks uudishimulik reporter Obama au mängu tõi.

Rootsi reporter päris Obamalt aru: „Ma paluks teil selgitada Nobeli rahupreemia ja Süüria rünnakuteks valmistumise vahelist dilemmat.” Obamal oli varrukast võtta kiire vastus ning palus reporteril üle vaadata tema kõne auhinna vastuvõtmisel.

„Mainisin seda ka Nobeli rahupreemia kõnes ning teen seda uuesti – meie väljakutse on uskuda rahu, samal ajal kui peame vastu astuma vägivallale. Seega küsimus on, kas ja kuidas me vastutame? Pingutasin väga, et lõpetada sõda Iraagis; tuua sõdurid välja Afganistanist; tugevdada meie panust mitmepoolsele teole ning tähtsustada diplomaatilist lahendust probleemidele.”

Obama toonitas ka seda, et kui maailmas toimub mõni halb sündmus, vaadatakse esimesena just USA poole ja oodatakse nende reaktsiooni. Kui USA valitsus midagi ei tee, saavad inimesed vihaseks.

„Ei ole õiglane näha 400 lapse keemiamürgitamist ning üle 1400 tsiviilisiku surma kohas, kus niigi tuhandeid inimesi tapetakse. Isegi siis, kui esialgne lahendus probleemi ei likvideeri, vähendab see seda kindlasti. Oleks patt istuda käed rüpes ja teha mitte midagi.”

Allikas: The Blaze

Foto: http://a.abcnews.com/images/Politics/AP_obama_sweden_jef_130904_16x9_608.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply