Ron Paul: „USA-l on Nõukogude Liiduga sama saatus”

Ron PaulUSA poliitik Ron Paul ei näe riigi roosilist tulevikku, vaid kinnitab, et varsti on ajalugu ennast kordamas. Hiljutises intervjuus ütles Paul, et näeb Ühendriikide langust tulemas juba üsna pea.

„Nad ei suuda sellest välja rabeleda, nii et kõik lihtsalt laguneb koost. Jätkame lihtsalt töötamist selle nimel, et kui meil ka õnnestub kogu praegune süsteem ümber ehitada, siis teeme seda nii nagu see alguses planeeritud oli ning omalt poolt ka täiustame seda.”

Vähem valitsust, rohkem vabadust

Paul jätkas: „Arvan, et vabaduse mõiste on aja jooksul muutunud ja me oleme vabaduse põhiolemusest liialt kaugele taandunud. Me peaksime olema ettenägelikud ja mõistma, et paari järgmise aasta jooksul näeme üht suurimat lagunemist ajaloos ning siis peame otsustama, millist rahapoliitikat me vajame, miks me enda sõdurid koju peame tooma, miks peame lõpetama igapäevase puudujäägi suurenemise ja võlapiiri tõstma – see kõik peab lõppema ja lõppebki, sest see kukub läbi. Peaksime selleks valmis olema ja nägema seda kui võimalust. Vähem valitsust ja rohkem vabadust on see, mida me vajame.”

Paljud inimesed usuvad, et Ameerika Ühendriigid on nn surmaspiraalis ja riik on suunaga „ajaloo prügikasti”. Ainus küsimus on vaid see, millal ja kuidas see juhtub.

„USA on nagu vundamendita hoone. See logiseb ja praguneb, pole veel kokku kukkunud, aga see juhtub üsna pea, sest finantssüsteem on nii ebastabiilne, põhinedes ainult võlgadel ja dollari ning Föderaalreservi usaldamisel. On narr arvata, et nad prindivad alati välja õiges koguses raha ja et nad hoiavad intressimäära alati kõrgel ja et nad vabastavad alati kõik, kes seda vajavad. USA kokkuvarisemine võib toimuda järgmisel nädalal või viie aasta pärast, kuid eriti tõenäoline on see siis, kui dollar ei ole enam usaldusväärne reserv- ega esmane valuuta.”

Paul arvab, et viimastest uuringutest selgunud asjaolu, et rahvas ei usalda enam USA valitsust, on vaid hea märk. „Valitsus valetab hoolimata sellest, kas tegemist on sise- või välispoliitikaga. Nüüd rahvas neid valesid enam ei usu ega usalda,” lisas ta.

Oleme ilmselt aastas 1987…”

„Süsteem, milles elame, pidi idee järgi palju tõhusam ja parem olema. Mõelda, kui kiiresti Nõukogude Liit hävis. See oli suurim ja ootamatuim asjade kulg 20. sajandil – lausa ime –, mida keegi ette ei osanud näha. Kui keegi oleks öelnud aasta enne Nõukogude Liidu lagunemist, et järgmise aasta samaks ajaks on kogu süsteem kadunud, oleks kõik arvanud, et ta on arust ära. Süsteem oli aga habras ja lagunes kiiresti. Jumal tänatud, et me ei pidanud sellest lahti saamiseks tuumasõda algatama.”

Allikas: The Top Information Post

Foto: http://www.biography.com/imported/images/Biography/Images/Profiles/P/Ron-Paul-265881-1-402.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply