Suurimad väärtused on silmale nähtamatud, aga südamele tuntavad

Suurimad väärtusedKes meist poleks kordki mõelnud selle üle, mis on elus tähtis? Sama palju, kui on maailmas erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi. Mõne jaoks on tähtsad pere, sõbrad, armastus; teisele aga võim, raha ja edu. Kõik need väärtused on omamoodi ainulaadsed, kuid kas nad on alati tegelikud või hoopis näilised?

Selle tõe, millised väärtused on just temale hinnalised, peab igaüks endale isiklikult lahti mõtestama. Mina arvan, et tihtipeale ei väärtusta inimesed seda, mis neil juba on, vaid mõtlevad ja unistavad sellest, mis neil olla võiks. Olen täheldanud, et ei väärtustata seda, mida vanemad meile annavad või räägivad. Vanemad on need inimesed, kes on meie kõrval – või vähemalt peaksid olema – nii heas kui halvas. Ka nemad vajavad tunnustust ja kiidusõnu.

Terve elu on meie kõrval vanemad, sugulased ja parimad sõbrad ning ma arvan, et just nemad peaksid olema üheks tähtsaimaks väärtuseks meie elus. Just need inimesed on meiega headel ja halbadel aegadel, nii rikkuses kui vaesuses. Kahjuks on olemas inimesi, kes nii ei arva, kelle jaoks on kõige tähtsam raha või mõni muu materiaalne väärtus. Balzaci romaanis „Isa Goriot” oli vana mees valmis ohverdama enda tütarde jaoks kõik, kas või enda elu. Tütred olid vaid rahajanus ning nende ainsaks sooviks oli pürgida kõrgemasse seltskonda. Seetõttu pidi isa neile kogu aeg raha muretsema, seejuures varjates, et on nende isa. Kahjuks on ka tänapäeval nii, et enamik inimeste eesmärgiks on teenida hulganisti raha, jättes tunded tagaplaanile.

Mina ei mõista, miks on vaja olla teistest parem, võimsam, rikkam, edukam. Arvan, et peamine on hoopiski olla rahul iseendaga ja sellised inimesed on ka kindlasti õnnelikumad. Tähtis pole see vara, mille eest saab asju osta, vaid see hingeline vara, mida keegi sinult võtta ei saa. Ringi vaadates võib leida mitmeid väikeseid asju, mis teiste jaoks tunduvad naeruväärsed, kuid meile omab see suurt väärtust. Tegelikud väärtused on meil nina all, käega katsutavad ja lähedal.

Elu on lühike ning kihutab meist kiiresti mööda. Seetõttu tulekski väärtustada seda, mis meil on, mitte seda, mis meil olla võiks.

Foto: http://herbalcureindia.com/lifestyle/wp-content/uploads/2013/02/heart-care.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply