Texases valmis maailma suurim piparkookidest ehitatud maja

Suurim piparkoogimajaJõulude eel otsustasid Texase osariigi Bryani linna elanikud ehitada heategevusliku algatusena piparkoogimaja, mis kinnitati Guinnessi rekordite raamatusse kui kõige suurem piparkoogimaja maailmas.

Toiduvalikust on jõulude üheks kindlaks tunnussümboliks piparkoogid. Kui rääkida piparkoogimajast, siis mõtleme selle all tavaliselt taldrikule mahtuvat ehitist, kuid järgnevalt teeme tutvust majaga, kuhu isegi inimene mõnusasti sisse mahuks.

Ameerika Ühendriikides Texase osariigis Bryani linnas otsustati valmistada piparkoogimaja, mis sai kinnitatud ka suurima piparkookidest tehtud majana Guinnessi rekordite raamatus. Piparkoogimaja pindalaks on 3600 ruutmeetrit ning maja valmistamiseks kulus 860 kilogrammi võid, 3265 kilogrammi jahu, üle 7200 muna, 1360 kilogrammi pruuni suhkrut ja muid vajalikke koostisaineid. Piparkoogimaja kaunistab väidetavalt 22 304 kommi. Seega on tegemist väga maitsva majaga, milles oleks söömisel kokku ligikaudu 36 miljonit kilokalorit.

Söödavad paneelid on paigaldatud puust karkassile, et seda tugevate tuulte, vihma ja päikese eest kaitsta. Maja ehitamise üks juhtfiguure, Bill Horton, sõnas: „Üks asi, mida me arvesse ei võtnud, on siinsed mesilased palavatel päevadel. Nad tiirlevad pidevalt maja ümber ringi ja on selle suhkrust päris korralikult uimastatud. Õnneks pole veel keegi nõelata saanud.”

Ürituse eesmärgiks on koguda raha kohaliku traumakeskuse rajamiseks. „Me mõtleme siin Texases suurelt ja oleme alati võitlusvalmid!” ütles Horton.

Pärast avamist on piparkoogimaja kogunud enam kui 600 külastajalt ligi 150 000 dollarit tulu. Maja jääb külastajatele avatuks 14. detsembrini.

Lühivideot piparkoogimajast saab näha siit.

Allikad: www.reuters.com, www.telegraph.co.uk, www.cbsnews.com

Pilt: cdn3.thatsnerdalicious.com/wp-content/uploads/2013/12/worlds-largest-gingerbread-house.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply